Dopisy Ježíškovi

Přátelé, myslel jsem, že budu Vaše psaníčka schovávat do Ježíška. Ale korespondence je tak krásná, že mi to nedá. Lidi, klidně pište pod jakoukoliv přezdívkou, pokud nemůžete nebo nechcete na veřejnost pustit upřímné slovo. Dopis Ježíškovi v několikrát dospělých letech je něco jako modlitba sama k sobě. A ta se nedá ošvindlovat…
Jan Krůta

MÁM PŘÁNÍ VELIKÝ
chci
aby mi culíky
zapletla
maminka
být aspoň
na chvilku
úplně
malinká
Nikdy už nechci být
úplně sama
Ježíšku
ať se mi
s hvězdami
zas
vrátí
máma

(Iveta “Mějsehezky” Kollertová)
“-“-“-“-“-“-
 
 IVETKO, PROSÍM NE! Já vím, je to ted všechno v nás nějak rozbolavělý, ten advent, vánoce, ale víš co? až se uvidíme, zapletu ti ty culíky, nachystám sváču, pustím tvýho kájoša a zatančím ti, jak psal Honza.. jako ten medvěd.. a nebude to zlý, když tě rozesměju, bude to hezký, směju se ráda, když se smějí i ti druzí.. je to pak všechno dobře, tak jek má být.. Měj se hezky..
Tvoje Pegg.. (rozervaná..:-))!pa
JAKO KAŽDÝ ROK, tak i letos jsem Ježíškovi již psal. Psaníčko uložil za okno, a…
vždy se dočkal splnění svých přání: mí nejbližší jsou stále zde a já s nimi. Pravda, někdy létají i jiskry, ale jiskry jsou znamením, že oheň ještě plane!
Přeji všem ke svátkům Vánočním.
(JP)
“-“-“-“-“-“-

BERU TĚ za slovo, milá Pegg.
A děkuju!!!!
(Iveta)
“-“-“-“-“-“-“-

MÁM JEDINÝ PŘÁNÍ, pořád stejný, pod stromeček, na Novej rok, k narozkám, když potkám kominíka: Aby všichni mýmu srdci milí byli zdraví, aby je chránil nějakej jejich anděl strážnej a nedopustil, aby se jim něco stalo, aby byli štastní a abych byla zdravá a můj anděl chránil i mě, protože kdyby tomu tak nebylo, a nebyla bych tu , mohla bych jim někdy i chybět a to by bylo blbý… Ježíšek mý přání zná už nazpaměť..:-) A pod stromečkem ať je hlavně hezky, pamatuji i dobu, kdy se to nepovede..a to je průser. Ale nač myslet na špatný, když všechno pěkný, pořád před námi je… I jindy, než jen na Štedrý večer. A je to o tom, nad čím jstme trochu meditovali s Lexem. Jsme součástí světa, jako jeden z článků, tak ať život jen plyne. Co nějak z těch zákonitostí vyplyne? Ovlivníme to? Přáním? Činy? Vždycky nejde jen o to, umět všechno někam zařadit, vyrovnat se s tím, tak jak to chodí právě v tý přírodě. Mějte se hezky. Jazzíku, je to milý psaní… Dík
(Peggy)
“-“-“-“-“-“-“-

JEN PRO VÁS, paní Ivet, malý dárek od Ježíška:

Penízek

Penízek kapří potají sčítám
kolik již večerů nás od štědrosti dělí
a kdy jsme naposled
lásko má
kdy naposled v objetí plakali
věříce ve jmelí
Na kterém rozcestí překotně zběhli jsme
na kterém rozcestí
lásko má
prokřehlé dětství v jesličkách leží

Penízek kapří potají sčítám
kolik že vyplatit dluhů
když lásku lze vyplatit stěží

(Jan Pořízek)

 “-“-“-“-“-“-“-

JENE, DĚKUJI… pro Vás:

Šupinku schovám si
k pramínku vlasů
Krásu neodmítám
zaběhlé vzpomínky
smotám
do ruličky
ozdobím stuhou
a vložím
do skříně bez klíče
O ničem
nepřemýšlím
budoucnost
mne přece čeká
Řeka nepoznaná
divizna u břehu
hvízdá vítr
Něhu krotím
vášně střídám
Hlídám pocity
Skříň bez klíče
Škrtám sirkou
jen pro připomenutí
nutí
nakouknout
klíčovou dírkou
(Iveta)
“-“-“-“-“-“-

MILÝ JEŽÍŠKU,
přeji si, aby nás u štědrovečerního stolu příští rok  nesedělo méně, než letos, dále si přeji, aby mí synové našli své místo v životě, také si přeji, aby mě tak nebolela záda, abych zvládla příští rok minimálně tak, jako ten letošní a aby lidé, co mě mají rádi, mě neopustili a ti zlí se mi vyhnuli obloukem. Ještě jedno přání mám, aby tatínek byl stále se mnou, jako doposud, i když už je někde jinde.
Vím, má přání jsou velice sobecká, ale když už si můžu něco přát, tak tohle.
Děkuji, Ježíšku.
(Maya)
“-“-“-“-“-“-“-“-

I MŮJ DOPIS  takto začíná: Milý Ježíšku, tak jsem to zase já, co tě prosí hlavně o zdraví pro mou rodinu , ať je nás spíš víc než míň. A Ježíšku, bude lepší, když nebudou tak velké mrazy, neb je hodně lidí bez domova. Taky pejsků a kočiček a venku je jim zima. A taky mí přátelé, ať se jim daří a něco ti chci připomenout… Ty víš, co si každý rok přeji. Myslíš, že to příští rok přijde?
(Eliška)
“-“-“-“-“-“-“-“-

Milý Ježíšku, moc prosím o zdraví pro všechny a taky o vzájemnou lásku.V rodině i mimo ni. Ať jsme na sebe hodní a nezapomínáme na soucit a pochopení. Ať my stárneme do moudrosti a jsme hodně dlouho schopní ukazovat mladým správnou cestu – a oni aby o tu cestu měli zájem a netrvali na tom, že si osobně natlučou ústa. Taky prosím o přízeň pro všechny dobré lidi, ale prosím o to samé i pro nepřátele, hlavně, aby se jim otevřely oči. Ať je mezi námi hodně laskavých duší. Kéž by měl Ježíšek hodně času a pomáhal všem, kteří zbloudili. A moc prosím o to, aby nám Ježíšek pomohl společně stárnout, být si navzájem oporou a plnit Boží plán, kterému sice nerozumíme, ale pro který jsme byli stvořeni. A nevíme, co to je.
(Lukrécie)

 

Napsat komentář