Co lze dělat v posteli

Staří Římané prý v posteli jedli. Mohli si to dovolit, měli sluhy, kteří po nich uklidili, neboť není nic horšího než drobky pod peřinou.


To už by snad byli lepší mravenci. A kdo ví, jestli v posteli taky nekutili. Myslím něco menšího, třeba přesýpací hodinky nebo kostky pro hru v kostky. Netuším, antiku nemám tolik prostudovanou.
Ovšem, a to můžu tvrdit s jistotou, neslyšel jsem, že by se v posteli o něco pokoušel současný kutil. Rozhodně si nádobíčko nerozkládá po polštáři a prostěradlo nevypíná svěrákem. Nedovedu si to představit, v poloze ležmo se až na pár výjimek těžko co dělá a nezvládají to ani ti, kteří mají velmi široké břicho, takže mohou ležet na zádech s podepřenou hlavou a pracovat na něm jako na stole. Na tom břichu. Hloupé může být, když si po něm rozloží součástky, pak zjistí, že jednu zapomněl v kuchyni a v ložnici není ani noha, která by ji podala. Taky rozpálená pájka udělá své. Zejména v sauně.
“Nové tetování, pane kolego?”
“Ale ne, vyměňoval jsem kondenzátor při opravě rádia.”
Ani obráceně není o co stát. Tedy hýžděmi nahoru. Na koníčka. Musíme se držet na loktech, nebo mít hodně nastláno pod bradou, škoda mluvit, to je o bolení za krkem, obzvláště nás, starších borců. Taky bych chtěl vidět toho, kdo by v téhle poloze něco přeříznul. Ani šroubování bych nedoporučoval. Nářadí se co chvíli smekne a o díry není nouze. A pak ty řeči při praní.
“Sousedko, koukám, že sušíte záclony.”
“Jaké záclony? To je prostěradlo.”
Takže v posteli nelze dělat cokoliv. Alespoň nejběžnější kutilské činnosti ne. A za tím si stojím, ačkoliv tenhle příspěvek v posteli vznikl, a to prostřednictvím notebooku opřeného o pokrčená kolena.

Foto: autor

Komentáře

 1. Peggy napsal(a)

  Postel je ten nejskvělejší vynález všech dob!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nobelovka by byla málo, pan Záruba je opravdový kutil, líbí se mi, že zkouší v posteli kutit naprosto všemi způsoby. Hodně zdaru. Dík, pěkné! 🙂 🙂 :-)!!!!!!!!!!!!!

 2. wbgarden napsal(a)

  My beznadějní kutilové máme o všelikých postelích třeba i toto…

  NA SAMOTĚ

  Jmenoval se Urban
  měl pole
  chalupu a krávu
  a jednu postel
  a pusto v ní
  jak už to bývá
  před
  svatbou

  I oženil se
  čas letní přiblížil
  k podzimu
  podzim
  k zimě
  na jaře mu
  utekla

  Jmenoval se Urban
  měl pole
  chalupu a krávu
  a dvě postele
  a pusto všude
  jak už to na samotách
  bývá

  před svatbou
  i potom…

  http://kaifolog.ru/uploads/posts/2009-08/1249538502_127.jpg

 3. Peggy napsal(a)

  Doprčic, Wb, ahoj, tohle bylo zase dobré, jen proč zas tak blbý konec? Tady neprší.. Jak je na stromech dnes? Krááááásný den, všem Urbanům a jim podobným.. A vlastně všem, a kutilům nejvíc! 🙂

Napsat komentář