Chlap musí mít koníčka

Asi před třemi týdny se mi stala podivná věc. Když jsem seděl u vody, přišel ke mně takový příjemný pán ve věku asi 65 let a začal se mě vyptávat.

Přiznám se, že to nemám moc rád. Na rybách jsem nejradši jen se svými myšlenkami a vodními kamarády, ale tenhle děda měl tak dětinské otázky, že jsem hned věděl, že prut nedržel nikdy v ruce. Po chvíli mi řekl, že by chtěl začít chytat, ale neví jak na to.

Když jsem se ho zeptal, proč se dal na rybařinu v tak pozdním věku, vysvětlil mi, že donedávna provozoval prodejnu potravin, ale po odchodu do důchodu se začal nudit a dorazila ho manželka, která mu řekla, že je z něj starý bručoun a páprda.

Bral jsem to dost s rezervou, ale vysvětlil jsem mu, kde si musí opatřit povolenku k lovu ryb a co všechno si musí nakoupit. Byl jsem docela přesvědčený,že se pán lekne a začne raději hrát šachy,které jsou levnější. Ale další víkend si to Vláďa přihasil s povolenkou,  základní výbavou a dvěma platy domácích vajec pro moji manželku.

Za jedno odpoledne jsem ho naučil základy-nahazovat, vázat háčky… Zbytek už si holt musí každý rybář vysedět sám. Vybral si mě pro to, že když šel se psem okolo vody, vypadal jsem prý jako rozvalený Budha s  hubou od ucha k uchu.

Dnes už je z Vládi RYBÁŘ-srdcař. Chytlo ho to tak, že u vody sedí každý den a má už i první úspěchy. Ale bohužel i tolik známé rybářské starosti doma: „Věčně sedíš na rybách, prdlajs chytíš a na zahradě je tráva po kolena.“

Mám z něj radost, protože se naučil to hlavní : Že tenhle koníček je odpočinek, ne zdroj obživy – a ryby většinou pouští.

Že láska kvete v každém věku je už stará vesta. Ale  proč by to neměla být taky láska k vodě?

Komentáře

 1. Eliška napsal(a)

  Já myslím že koníčka , nebo hobby mi měl mít každý, něčemu se věnovat, něco sbírat, za něčím se pídit.Myslím že nás je většina, co mají touhu něco shromažďovat a radovat se z každého nového úlovku.Já např. sbírám sovy, sovičky.z jakéhokoliv materiálu a vzniklo to tak že na rekondičním pobytu jsem dala jedné pani sukni , která se jí moc líbila a ona mi tam v recepci koupila mou první sovičku a dnes jich mám 44 ks.Mám pro ně extra polici a tam sedí a koulí na mne své nádherné oči.dvě jsou unikát , z duhového skla a pamatují první republiku. další dvě jsem si přivezla z usa z vetešárny , tam vám mají věci , no ráj pro sběratelé.Vždycky jsem něco sbírala , jako dítě ubrousky, pohledy psů, obaly na sirky a jiné. Jeden pán sbírá rest. cukříky a požádal mě přes internet z jednoho portálu , abych mu z ameriky nějaké přivezla, tak jsem slib dodržela. a co sbíráte vy ???

  • Ivet - Mejsehezky napsal(a)

   Ivet sbírá těžítka, tedy občas, když náhodou na nějaké narazím.. marně hledám “sněžící, po těch se zem slehla 🙂

   • Emma napsal(a)

    Jejda! Ivetko sněžící těžítko mám na chalupě. Sice to není to klasické s “chumelenicí”, ale sněží. Je to nějaký reklamní dárek, či jak se k nám dostal. Těším se, že budu mít někdy příležitost rozšířit Vaší sbírku a osobně předat. 😀
    Krásný večer.
    Em

   • Ivet - Mejsehezky napsal(a)

    Emm, to je milé, s díky se ukláním a koutky íst letí nahoru 🙂

 2. Eliška napsal(a)

  Tak Ivet až se sejdeme v Praze , já vám je přivezu , nějaké se u nás určitě najdou . já mámdvě sovičky taky jako těžítka. ahojky Eli

 3. Ondra napsal(a)

  Tak to já sbírám hodinky Primky.Nejsem žádný extra znalec,ale občas nějaké dostanu,když jsou rozbité,nechám je spravit a těším se z nového přírůstku.Začalo to taky nevinně,podobně jako u Elišky.Dostal jsem od známého pytlík rozbitých hodinek a už to bylo.Mám je v takové krásné krabičce,občas je všechny natáhnu a přeleštím a zase uložím.

 4. Hana napsal(a)

  Nejen chlapi potřebují koníčka. Ale za mých namlouvacích let bylo základní mateřskou poučkou, že chlap potřebuje koníčka nebo mít rád svou práci. To je základní věc pro rozpoznání charakteru, vhodného pro partnerství a manželství. Druhou stranou mince ovšem je úměrnost toho koníčka, protože podle toho se žena musí rozhodnout o rozpětí vztahu mezi odstavením rodiny od tátových zájmů až po aktivní podporu a společnou činnost. A vydržet neremcat. 😉

 5. wbgarden napsal(a)

  Drobet chlapského hobby při podzimku. I s obrázky. Zkouším jak to funguje…
  http://wbgarden.com/nove/wbgarden%20-%20autumn%202009/album/index.html

Napsat komentář