Byl Nový rok 2015

Facebook se hemžil duchaplnými a ještě duchaplnějšími přáními. Úplně jsem se styděl do toho nekonečného zástupu přidávat. Všechno už bylo napsáno. Při podobných záležitostech si vždycky vzpomenu, jak jsem jako žák cvičil s jakousi krychlí na spartakiádě na Strahově. Sice mi šlapali po nohách a strkali do mě ze všech stran, ale přesto jsem byl nějak pyšný na to, že jsem jedním z učenlivých mravenců, který dokáže hýbat rukama a nohama stejně jako tisíce mravenců jiných.

Než se opět staneme hajzly, protivy, lháři a podfukáři, na prvního ledna se staneme nejsvatějšími na světě. Hurááá! Ta horší alternativa se zkrátila na 364 dní v roce.  🙂
Díky kterémusi Bohu za to, že ještě tušíme, kde je světlá stránka života, kde sídlí dobro, hodnota lidského života a krása.
Držme se, abychom to nezapomněli.
Jako dítě jsem si nikdy nedovedl představit, že přijde něco po roce 2000. Ani  sci-fi romány o tom nepsaly. Ale je to tady. Už čtrnáct let.

Chleba zadarmo sice není, jak nám soudruh ředitel sliboval v první třídě, trochu se to zpozdilo, možná jen odložilo kvůli záležitostem přednějším. Třeba víc telefonujeme než se setkáváme. Třeba jsme víc sami, než se milujeme. Ale třeba tenhle rok nepřijde žádná pohroma, chytíme se za nos a zkusíme ještě stihnout leccos napravit. Ještě není skoro na nic pozdě.

Užijme si v roce 2015 co nejvíc pocitu, že jsme hodnotní lidi. Nikdo z nás nemá v životě dost času, a tím méně na levárny!

Lidi a psi, mám Vás rád! 🙂

Komentáře

  1. Strejda OLIN napsal(a)

    Myslím, že se nemusíme mít rádi. Proč bychom měli mít rádi někoho, koho neznáme? Anebo známe, ale nic nás s ním nespojuje. Nebo je nám dokonce nesympatický. Možná bychom si místo přání “Mějme se rádi” měli přát “Neubližujme si”.

    Neubližujme ani psům, kočkám a ostatním čumákům a zobákům 🙂

Napsat komentář