Bluesové Srdce na talíři

Kmotrem CD Srdce na talíři byl Josef Klíma

Doslova srdce na talíř položil muzikanti z benešovské kapely Blues Roberta Slezáka, když své v pořadí třetí album pokřtili v pražském Golem Clubu. Potěšili tak své skalní příznivce, kteří po novém CD už dlouho volali.

Kmotrem čerstvého autorského počinu se stal novinář a spisovatel Josef Klíma, který si tuto událost nenechal ujít a odskočil si kvůli ní do pražského klubu z nemocnice, kde se léčí se srdečními problémy.

„Cédečko se jmenuje Srdce na talíři a je na ní patnáct písniček, na nichž se textařsky podíleli tři autoři. Není to klasické blues, spíš jde o takové bluesové balady,“ přiblížil leader skupiny, autor veškeré hudby učitel a majitel kytarové školy v Benešově Robert Slezák s tím, že jako hosty si skupina na natáčení přizvala houslového mága Honzu Hrubého a zpěvačku Petru Jankovou.

Deska měla původně pracovní název Sto modrých sluncí, podle jedné ze skladeb. Proč tedy nakonec Srdce na talíři?

„Ty písničky jsou upřímné a osobité výpovědi lidí, které mám rád. Je z nich cítit to srdíčko a život bez jakýchkoliv kalkulů. Dokáží promluvit a oslovit posluchače, kteří často zažívají podobné životní situace. Ta upřímnost ze srdce se oblafnout nedá a lidi, kteří chodí na naše koncerty, to poznají,“ řekl skladatel Robert Slezák.

 (Psáno pro Benešovský deník)

Kdo byste chtěli vidět, jak na křtu CD vše probíhalo, zde je odkaz ke stažení tříminutového videa v lepší kvalitě.

 

Foto i video autor textu.

 

Napsat komentář