Blbost nezná mezí

Paní učitelka jedné školy mi přeposlala následující výzvu. Přišla z firmy Heizel Group-Europapier. Když je to pošta z hajzlgrúp, jsme rychle v obraze.
Gratuluji reklamní agentuře k jistě dobrému honoráři za dobře vykonanou práci. Být majitelem hajzl grúp, sáhnu k rychlým a účinným prostředkům, jak tuto reklamku vyzmizíkovat ze své výplatní listiny.
Do školy tedy přišla tato výzva:
__________________________________________
Vyhlašujeme 1. ročník soutěže.
POSTAV SI Z ROLKY … A VYHRAJ
Výrobek z rolky toaletního papíru.

Vyhlašujeme tuto soutěž pro mateřské školy a základní školy.

Podmínky soutěže:
1. využití nejméně 5ks rolek toaletního papíru pro výrobu výrobku
2. na výrobu je akceptován pouze papír
3. pro spojení lze využít lepidlo či spony do sešívačky či kancelářské sponky
4. soutěž je určena pro kolektivy
5. jednotlivé výtvory označte jmény nebo názvem kolektivu, kontaktní adresou, telefonním číslem , e-mailem

Kraslice zasílejte nejpozději do 11. června 2017 na adresu:
Europapier – Bohemia, spol s r. o.cena pro kolektivy:
Každý účastník (škola nebo školka) získává zdarma konzultaci s naším specialistou na hygienu, který poradí, jak zlepšit hygienu a zároveň ušetřit.
1.cena – 80 ks toaletního papíru

Zaslané výtvarné práce nebudou vráceny autorům.
Další dotazy Vám sdělíme na telefonu…
______________________________________________

Přepsáno i s chybami a významnou stylistickou ochablostí (zvláště vydařené – “Další dotazy Vám sdělíme po telefonu…). Velkorysost první ceny 80 rolek toaletního papíru a konzultace odborníka, jak hospodárně zacházet s toaletním papírem je také jistě pozoruhodná!To, co mě ale hodně zaujalo, je tajenka vyhlášení  soutěže – tedy slovo KRASLICE. Ta “výtvarná díla” z hajzlpapíru mají být kraslice???
Geniálně vymyšleno a geniálně vyhlášeno.  Není co dodat.

Zabývat se reklamou na toaletní papír jistě není práce výsostně povznášející. Ale jak nám říkal náš pan učitel – chytrému napověz a hloupého kopni.Milí profesionálové v oblasti komunikace, milí copyrightři, nechci pátrat po autorech tohoto roztomilého dílka rozesílaného po školách. To se Vám skutečně povedlo! Děláte výrobcům toho velmi užitečného papírenského sortimentu službu skutečně medvědí. A když už jsme u zvířátek, jako ilustraci přikládám ukázku z knihy, která mi přistála na internetu o několik dní dříve z úplně jiné strany.

(Ale také podobně výživná.)

Abychom jen tak neodcházeli od medvídků, přikládám z níže uvedené knihy Kdo to je, kdo to je, kdo ten záchod blokuje ještě
báseň s medvídkem z přiložené básnické sbírky:  “Představte si tygříka, jak si tiskne pindíka/ Vidíte ho stydlínka?!/Naopak pro medvídka čůrání je přehlídka/Na závody v čůrání má obrovské nadání”.
Není nad sexuální a vylučovací osvětu.

Jan Jazzík Krůta
(www. brejle.net)

Komentáře

 1. levandule napsal(a)

  Tak Honzíku, tys mne dostal. Ale když z ministerstva zdravotnictví mohou dostávat instrukce v nemocnicích, jak si mají správně sestry a lékaři mýt ruce, tak proč být překvapeni něčím takovým. Jen ta poezie asi chyběla.
  Občas si připadám, jak se to u nás na Moravě říká, jak u blbejch na dvoře.
  Pěkné pozdravení Tobě a všem.

  • Jan Krůta napsal(a)

   Ahoj Levandulko,
   někdy člověk cítí zoufalství z toho, co ho obklopuje. Teď jsem četl o nové, údajně úžasné desce bývalého člena Pink Floyd, která se jmenuje nějak jako Je tohle svět, ve kterém chceme žít? U vědomí toho, že svět bohužel neuzdravím, nenapravím a neobrátím naruby, jdu zalít levandulky na zahradě, pohladit psa a pozdravit modré nad hlavou. 🙂

Napsat komentář