Abeceda tajemna – díl II.

Dnes jsem neměla to štěstí, že by přišla inspirace v podobě dalšího vyslechnutého rozhovoru. Tak jsem si sedla ke klávesnici a říkala si, že to přece nebude žádný problém, zkrátka další slovo. Jenže v hlavě se mi jich honilo snad sto, ale žádné se mi v hlavě nespojilo s příběhem, žádné mi nepřišlo natolik přitažlivé, abych dokázala roztančit prsty po klávesnici. A tak jsem udělala osudovou chybu a začala hledat inspiraci. Páni, co já musela přežít nesmyslů, polopravd a teorií neomylných. Ale abych byla spravedlivá, jednoduché pojmy byly vysvětleny přesně a jasně. Jen v těch složitějších byl zmatek a chaos, míchání teorií, a tak to dopadlo, jak to dopadlo. Nabízí se otázka, proč tomu tak bylo. Vysvětlení je jednoduché, vysvětlující slova poskytl buď člověk, který se oborem zabývá jako koníčkem, nebo někdo, kdo přečetl moc literatury pátrajících po tomto vědění buď z hlediska filozofického nebo náboženského. Nikdo z nich však nebyl zasvěcen.

Čarodějnice. Slovo, které v našich dětech budilo hrůzu a respekt. Znali ji převážně jako starou, shrbenou babiznu s velkým nosem. Nebudu se zabývat notoricky známou historií vzniku čarodějnictví a  náboženskými procesy. Pokusím se vzít to z jiného konce a zabývat se jinými fakty.

 Čarodějnicí se nikdo nemůže stát, čarodějnicí se musí narodit. Tato schopnost se dědí a čarodějnice bez „rodokmene“ jsou jen velmi vzácné. Ne všichni potomci čarodějnic se rodí s touto schopností. Starší čarodějnice má za úkol seznámit v určitém věku mladší s jejím osudem. Mladší ho musí přijmout. Starší ji pak připraví na obřad zasvěcení v tom řádu, do kterého rodina patří. Bez ohledu na druh řádu se dá říct, že čarodějnice je žena, která používá magii, se vším, co tohle slovo skrývá a znamená.

Když se podíváte po internetu, najdete odkazy na různé čarodějnice a je jich tolik, že nevíte, koho si vybrat. Nejspíš na sebe zase přiženu vlnu kritiky, ale vlastně ráda oznamuji, že až na opravdu malé výjimky jsou to staré podvodnice. Můžete mi vytýkat, že jsem při vysvětlování tohoto pojmu vlastně na slovo skoupá, věřte, nemůžu jinak. Pokud se mě ale přímo zeptáte na konkrétní otázku, pokusím se odpovědět, jak nejlíp budu umět, a nezpronevěřit se přitom tomu, co jsme slíbila.

Nakonec zas malý příběh.

Kdo se se mnou už setkal, ví, že podvodnice opravdu nesnáším. Pokud jen „věští“ dospělým lidem jejich budoucnost, jsem schopná ještě zatnout zuby, i když ani to není tak docela neškodné. Pokud ale tvrdí, že umí léčit a nutí lidi pít nebezpečné směsi bylinkových čajů (bylinky jsou velmi prospěšné, ale jde o dokonalou znalost jejich míchání), nebo jim dávají liché naděje, slibují léčbu na dálku a jiné ….za hodně peněz, to už mě vážně dohání k šílenství. Naposledy jsem jednu takovou potkala na ulici. Vzala mě za ruku a chtěla mi věštit. Nejdřív jsme jí ruku chtěla vytrhnout, pak jsem se na ni ale podívala a vysypala: „Do roka se mi narodí dítě, který tak dlouho chci, i když nesázím, vyhraju ve Sportce a budu mít šťastné manželství. Tak a teď tu stovku, cos po mě chtěla, vytáhnu, ale zase si jí schovám, za to jak jsem si to hezky vyvěštila a ty zmiz, jede mi tramvaj.“

Komentáře

 1. Ivet - Mejsehezky napsal(a)

  Znám jednu čarodějku, vážím si jí a ctím. Podržela mne ve dnech, kdy už věděla, že je jedna z životních cest uzavřená. Jen ten slíbený balík peněz ne a ne přijít 🙂

 2. Jan Porizek napsal(a)

  Znám mnoho čarodějek něžné duše a vstřícného náručí. V mžiku mění se v cokoliv. Mějme se napozoru, naivní chlapci a bláhoví mužové.

 3. wbgarden napsal(a)

  Ze sbírky La La – laciné a lascivní….

  ČARODĚJKY

  Vlhké dívce Lou
  hrají smutná blues

  Přehřáté naší Anděle
  sluší spíš písně veselé

  Problém dělá Heda suchá
  protože je hluchá…

  http://storm.interzet.ru/uploads/posts/2008-09/1220558256_different_approach_1600.jpg

Napsat komentář