24 hodin klidu

Jako většina národa jsem závislý na mobilu. Pořád kontroluji, jestli ho mám u sebe, jestli nikdo nevolal…Tenhle vynález nám zjednodušil život a zachránil i dost lidí, ale na druhou stranu  vzal i dost soukromí a klidu.Volám hodně a dost lidí volá i mně. Někdy mám dojem, že už musím mít na uchu mozol.

Telefon nevypínám, kdyby se něco stalo v mém obchodě, tak by mi na něj volali-výhoda. Večer mi volá spousta lidí, kteří vlastně ani nic nepotřebují, a to je zase velká nevýhoda. Neustále se vytrhávám od práce na počítači a ztrácím nit.

Včera jsem příjezdu domů jsem zjistil, že v místě mého bydliště  zmizel signál. Ze začátku jsem z toho byl nervózní, řezník-kamarád mi měl přivézt zabíjačku. Byli jsme dohodnuti, že bude volat a já jsem se bál, abych nepřišel o jitrničky a tláču, ale zvládli jsme to i tak.

Přišel večer a já jsem začal datlovat do noťasu. Všude byl nádherný klídek, nikdo mě nerušil a já jsem si uvědomil tu pohodičku. Asi bych mluvil samozřejmě jinak, kdybych třeba potřeboval volat záchranku, ale sousedi v domě mají pevnou linku, tak bych to zvládnul i tak. Znám lidi, kteří nosí třeba 3 mobily. Mně bohatě stačí ten jeden a mám ho někdy až nad hlavu. Tak si říkám, jestli bychom takovou malou poruchu signálu nepotřebovali někdy všichni.

Dnes mám volno, blíží se 17. hodina a mobil stále nefunguje. Za chvíli to bude 24 hodin. Protože máme všichni  stejného operátora a nikam se nedovoláme, nemůžeme ani poruchu nahlásit a přes internet to nejde. Užil jsem si krásný a pohodový den bez zvonění a pípání. Asi budu muset naučit mobil čas od času vypínat schválně.

Hezký den,
Ondra

Komentáře

 1. lukrecia napsal(a)

  Páni! Fakt má pravdu ten, kdo říká, že jsem divná! Dřív jsem na mobil koukla jednou za dva dny – když jsem si vzpomněla, že ta věc existuje. Teď už to neřeším. Prý jsou lidi, co si berou mobil i na záchod!

  • Jan Krůta napsal(a)

   Lukrecie, bohužel ten magor jsem i já. Někdy si tam beru i mobily dva! A už jste někdy zažila, že mluvíte s někým zcela oficiálně, on Vám oficiálně odpovídá a najednou uslyšíte spláchnutí? Ten dotyčný (v mém případě dotyčná!) zapomněla, že vyřizuje úřední hovor a sedí při tom na záchodě!

   • lukrecia napsal(a)

    Přiznávám, rozesmál jste mě! Stane-li se a někdo nám volá, hledá muž mobil. Já se nezapojuju. Do melodie se vloží pes a vypukne blázinec, protože Bufča je toho názoru, že volání je třeba ihned řešit. Já jsem opačného mínění. Nic na světě není tak důležité, aby kvůli tomu museli štěkat psi. Když se mě někde ptají na telefonní číslo, vysvětlím, že si nevolám a to číslo neznám. Doma ho mám na kartičce, přilepené pod počítačem. Snad je to správně – možná to bude číslo někoho jiného Jak říkám – nevolám si. A tak mám na záchodě bezva klídek.

 2. Holzelova napsal(a)

  lukrecio, já si své číslo také nepamatuji a mám ho uložené v mobilu pod “moje”… ovšem je otázka, zda si pak vzpomeneme, pod čím jsme uložili sami sebe:-)))

  • lukrecia napsal(a)

   Fajn nápad! Jenomže bych si musela uvědomit, že budu potřebovat mobil, vzpomenout si, pod čím jsem, zjistit, kde ta věc momentálně odpočívá, mezitím zapomenu, že jsem plánovala rozhovor a když si vzpomenu, napíšu mejlíka. Je-li to vhodné, použiju skype, ale obvykle mi to vhodné nepřipadá, protože kam pospíchat, nejde o vlak – že by jako ujel. Když vidím některé mlaďasy, jak jsou se svým mobilem takřka propojení – no fuj! Roky jsem se bez ustavičného telefonického napojení obešla, ty roky ubíhaly bez soustavného ozvučení, a taky to šlo. Teď jen člověk vleze do autobusu a hned to tam vyhrává. Osobně se domnívám, že jednoho krásného dne se lidstvo zblázní jako celek – nebudou za tím jenom mobily, někdy jsou i k užitku. Ale řekněte, nebude to legrace? Kdyby tak vypadla celosvětová síť a lidi by si najednou užívali…

 3. wbgarden napsal(a)

  ON LINE

  Mám přímou
  linku
  na
  Jůlinku

  Zavolám jí
  za
  chvilinku

  A jestli mi
  odpoví
  zlinkujem
  se

  To
  se
  ví…..

  http://storm.interzet.ru/uploads/posts/2009-05/1243644214_079_pics.jpg

 4. lukrecia napsal(a)

  Můj nejmladší nám, svým rodičům, připomínal: “Mobil, to je od slova mobilní!” Sám vypadal dost zoufale. Pokoušel se k nám dovolat. To se zrovna mobil vybil – což on rád – a ležel na polici vedle fíkusu a ostatních věcí, na které se práší, dokud se jich člověku nezželí. Druhý mobil se nacházel v kapse zimní bundy. Zrovna začínalo jaro. Taky se skoro vybil, navíc byl nařízený na bezhlučný provoz. To ho v pokoji u TV neuslyšíte. Pořád se domnívám, že mobil je dobré používat s rozmyslem, i když je jeho název odvozen od slova mobilní. Je mnohem příjemnější mluvit s lidmi přímo, to nějaká bakelitová krabička nenahradí.Svým vztahem k mobilům jsem ve svém okolí pověstná, ale nevadí mi to.

Napsat komentář