Brejle, 2.000 komentářů a Petrpavel!

Za 127 dní od vzniku portálu Brejle.net bylo zavěšeno 836 příspěvků a Brejlíci napsali neuvěřitelné 2.000 komentářů!

S napětím jsem očekával, kdo napíše ten “kulatý”.
Dvoutisícím komentátorem se stal Petrpavel s komentářem k článku Bohužel nepřihořívá. Už nám vyhořelo?
“Tohle dává naději.
Ale stejně si myslím, že, jak i zde vidno, z malých věcí vznikají postupně velké, a že začínat velkými věcmi je mnohdy počátkem konce…”

Všem autorům článků i komentářů velké díky! 
Loni na podzim zkrachoval mnohasetmilionový projekt firmy PPF, která chtěla vytvořit redakci místních novin Naše adresa v 70 menších městech naší republiky…  Nepodařilo se.

A pak my v září začneme s Brejelemi a jen tak (psané) slovo dalo slovo! Brejle bez jakékoliv pomoci s jedním muklíkem nad nočním laptopem a s láskavou armádou milovníků dlouhých i krátkých řádků, jsme dokázali vytvořit komunitu stálých návštěvníků, komentátorů a redaktorů, za kterými povstávají ze skoro věčného spánku  stovky čtenářů denně.
Bez jakékoliv propagace, na kterou zatím nejsou finance, ani síla jediného člověka v pozadí!

Jak jsme to dokázali?

Protože nás to baví!
Protože na sebe slyšíme!
Protože víme, že několikrát dospělý věk znamená otevřené dveře od prostého a zajetého zázemí ke stále ještě trvajícímu budoucímu snu.

Ukončete nástup – dvěře se OTVÍRAJÍ!

Brejle.net – to jsou lidi, kteří nečekají na utěšování. Jsou to lidi, kteří umějí bouchnout dveřmi, pracují na sobě a jednou za čas udělají sobě pro radost něco pro druhé.

Lidi, kteří ani ve všelikém srabu neztrácejí hlavu.

Žádná nostalgie! Žili jsme a žijeme bohatý život. Protože bohatství není zaslepující mamon, ale otevřená hlava a ruce ochotné pomoci a třeba jen básničkou nebo vtipným příběhem.

Díky – a jedeme dál!

P.S.
Pan Petrpavel  si vypsal knihu Doktor Petarda!

Komentáře

 1. Petrpavel napsal(a)

  Tak už to v životě bývá, že štěstí padne na …. Kolik tady je přispěvovatelů a čtenářů, kteří by si onu tirádu zasloužili mnohem víc! Ale stalo se a musím se s tím nějak vyrovnat.
  Děkuji tvůrci tohoto webu panu Krůtovi a přeji mu hodně trpělivosti, tvůrčí invence a především času. I když : se vzrůstajícím počtem dobrých a zajímavých příspěvků a komentářů pociťuji, že zde trávím více času než bych si já sám přál, natož moje rodina. Takže nevím. Ale pochybovat je lidské, není-liž pravda?
  Poněvadž jsem spíše technicky (a to musím přiznat, i velmi politicky, ač nestraník) zaměřený člověk, mám problém nebýt stručný, být vtipný, neagresivní, nevěcný, být “óóóch, áách”, vstřícný k jiným názorům.
  Budu se snažit, i když “starého psa novým kouskům….”.

 2. Peggy napsal(a)

  Gratuluji, pane Petřepavle..Příběh o doktorovi Petardovi je moc pěkný, jistě si počtete rád, je to milý a hezký dáreček. Jen si budete asi občas muset otřít orosený čelo 🙂 chichi.. ale i to je někdy dobře, vidět život z jiný perspektivy.
  Jinak jste to zde napsal moc hezky, opravdu, z vašich slov je znát opravdová upřímnost a víte, pan PP, mě nevadí, že se díváte na náš svět jinak, vidíte jinak jeho pozitiva i negativa, pro mne osobně jste zde partner k diskusi, jako každý jiný a vážím si i vaší odvahy, říkat svý názory, což každý neumí, a sám víte, že kolikrát je to těžký. Osobně jsme naladěni každý na jinou strunu, ale nezdá se mi, že byste mi v některý debatě, mezi námi , přešel určitou hranici a tak ještě jednou, opravdu upřímně vám gratuluji, a s tím časem? chichi.. možná nejste sám.. hezký vikend

Napsat komentář