1.textofórum u Golema – velká jízda!

Depresí bylo opravdu jen přiměřeně. Smíchutvorná atmosféra působila i na oba moderátory.

Hana Rybová s andělem strážným

Večer jsme uspořádali po navázání přátelských kontaktů s oblíbnými a osm let provozovanými smíchovskými Večery přiměřených depresí organizátorky a autorky Zorky Šimůnkové.
V publiku se sešla různorodá společnost lidí poznamenaných Pegasem.  V Golem klubu seděli u skleničky čtenáři a autoři Brejlí, běžní návštěvníci golem klubu a věrní příznivci poezie z Večerů přiměřených depresí.
Litovali jsme, že se na poslední chvíli kvůli nemoci omluvil grafik a básník Jirka Bušek, ale ostatní účinkující přišli v plné formě:
Intelektuálně vybroušený, ale přitom na dřeň upřímný Petr Kukal, odzbrojující drsná Jana Jirásková s velkým talentem pro dialog a zachycení nepřikrášlených momentů života, hledající se Hana Rybová s vtipnými čtyřveršími a ostřílený vítěz literárních soutěží, novinář Marek Kožušník.
Vynikajícími hudebními předěly přispěl k velkému úspěchu večera vtipný a  suverénní písničkář David Alfík Dewetter, který navíc zapůjčil svou aparaturu a večer ozvučil.
Patronát Akademie literatury české si tentokrát vzali na starost Vladimír Korner a František Cinger.

Večer byl nabitý uvolněnou atmosférou, kde múzy lezly po chlapech a Pegasové skákali před kobylkami taxis každou minutu. Pokud máte rádi večery, kde se vaří myšlenky ve vlastní šťávě, litujte, že jste s námi nebyli.

Foto Saša Kameš

Komentáře

 1. Peggy napsal(a)

  Nelíbí se mi, když se říká, aby bylo líto ostatním, že někde, kde to bylo hezký, nebyli. Třeba nemohli, mě osobně je to vždycky moc líto, a mrzí mě každej zážitek, o který jsem přišla. myslím, že třeba Ivett by jsistě šla a snd bude mít příště příležitost. Bzlo to vážně moc pěkný. Všichni byli úžasní, každej jiný a žádná pravidla vlastně na škatulkování neexistují. Kdo si troufá posuzovat vnitřní výpovědi kohokoliv? někdo to umí dokonale, někdo míň, jinej ještě míň.. ale je to úžasný, že je tolik lidí, kteří žijí svůj vnitřní život bohatý a nikým nenapodobitelný. Osobně v tom vidím tu krásu, ne v tom, zda je nějakej verš podle zavedených proporcí.. Podle mýho je báseň krásná především svou pravdivostí, výpovědí,která běží volně, ze srdce, je plná upřímnosti, která je až na hranici svýho sebezničení.. Ale vím,je to o tom, jak na co každej v živtě vidí..
  Moc se mi líbila báseň pana Kukala o jeho čtyřiceti letech, prosím, nešla by na brejlích zveřejnit? Těším se na příští textforum, všichni, kdo se ho účastnili, byli moc milí, a prosím, koho to mrzí, že nemoh být, pořadatelé přece slíbili, že to není poslední, ale první. Osobně jsem na Ivett v duchu moc myslela, vím, že by byla šťastná a až bude nějaké příště, budu přemýšlet, jak ji sem dostat, snad mi pomohou i jiní. Dík, bylo to krásný. Jirkovi Buškovi přeji, aby se brzy uzdravil, jeho básně by byly jistě velký. Jsou totiž pro mne naprosto jiný a moc dobrý. A kdyby přifičel i Wb, tak to by byla super sestava. Bylo to pěkný, dííííky!

 2. Ivet - Mejsehezky napsal(a)

  Jestli se nemýlím, je Golem oschodišťovaný.. a pravdou je, že teď nefalšovaně závidím. Ovšem opět hlavu neklopím, není nic, co by mne v jarním rozletu zbrzdilo, snad vyfouknuté gumy a týden před důchodem 🙂
  Pegg, už je na čase se obejmout, že? 🙂
  Vlaštovičko předjaří 🙂

 3. Peggy napsal(a)

  Ahoj ivett, víš jak vypadají postavičky čert a Káča? No tak možná by bylo tohle řešení..Já mám hřbet co něco vydrží, nabízím v přímém přenosu. A jinak jsem si jistá, že by tě určitě nějaký muž dolů snes. Jsi jako pírko,jako ten jarní vánek.. No ale dnes u nás nebyl, já dnes v tom dešti strádám, a tak ti holka ani nevím čím.. 🙂 Do Japonska se mnou! nebo do Libie a nebo by stačilo, uvědomit jak si nevážím, všeho co mám.. Měj se pěkně a věřím, že se uvidíme dřív, než natanou deště podzimní.. pa

Napsat komentář