Sexoun

 Když mi  Honza Krůta sdělil, že Sexík je jednou z nejsledovanějších rubrik Brejlí, zastyděl jsem se.  Do této rubriky jsem ještě nenapsal!  Dokonce nepatřím ani k těm surfařům statisticky nejčastěji hledajícím na internetu slovo sex.

 Dokonce ani debat na toto téma se neúčastním. Ne, že bych neměl rád činnost, kterou toto slovo označuje. Nelíbí se mi toto označení pro činnost romantickou, láskyplnou, ozdravující, povznášející, nejpříjemněji a nejlépe spojující  dva  ještě nedávno úplně cizí lidí. Pod slovem sex si totiž představuji jen ono fyzické až mechanické zasunování a vysunování. To, co (s prominutím) umí i pes. Je to ten nejméně důležitý (nečiníme-li tak jen z důvodu rozmnožování) detail z velikého a krásného obrazu, na jehož namalování nepotřebujeme absolvovat Akademii výtvarných umění. Příroda nás v tom směru vybavila talentem, citem, představivostí, vnímavostí,  malířskou technikou i nástroji.

Myslím, že rubrika Sexík svým názvem poněkud vymezuje tvořivost autorů i  zájem čtenářů. Navíc určitě nevyhovuje ani zasloužilým  a vytahovačným erotomanům,  které by možná zaujal spíš název Sexoun. Což se takhle odpoutat od kvality a kvantity zasunování a rozšířit téma když ne rovnou na lásku, tak aspoň na milování? I když vím, že romantické dobývání srdcí většinou vede k dobytí rozkroku.

Komentáře

 1. wbgarden napsal(a)

  XXX

  Líbal šohaj
  Libušku
  rukou mířil
  ke
  břušku
  i když mluvil
  o srdéčku

  Stejně jako
  za mlada
  je to pro mě
  záhada
  a tak končím
  dělám
  tečku…

  http://www.xa-xa.org/uploads/posts/2009-11/1257995024_1257953710_1257891595_deti_54.jpg

Napsat komentář