Sexík č.1

Před časem jsme si na Brejlích řekli a psali, že není čas na kroužení kolem tématu sex. Možná se bude někdo z vás ošívat a říkat, že pokládal Brejle za solidní portál, ale toto…

Pokud se chlap neohlídne za pěknou ženou a žena za sympatickým chlápkem, nebo ve čtyřech a více procentech po přitažlivém člověku stejného pohlaví, jsme mrtvé maso. 🙂

Třeba už zrovna nevyšilujeme a nezamilováváme se na potkání, ale občas to přece jen cinkne!  (Někdy i hodně nahlas vyzvání!)

Před Valentýnem jsme v rubrice Namlouvání probírali nejrůznější situace navazování kontaktů. Ale slíbil jsem, že po Valentýnu postoupíme dál.

V rubrice Sexík se budeme věnovat sexu v jeho nejrůznějších podobách. Třeba i v téhle: V anketě před Valentýnem jsem se vás ptal, kolikrát za týden, za měsíc, za rok. Přišly ale dva maily s jiným problémem: Co ale když nejsou lidi?

Nejsme zrovna puberťáci, i když zapalovatse mohou  i lýtka s křečovkami. A proto jsem vložil anketu o tom, kolikrát si děláme radost sami… Zase jsem se obával přílivu pohoršujících mailů. Ale nic. Pohoda. Nehrajme si na svatoušky. Jsme dospělí lidé a máme právo žít vedle nepříjemných i chvíle příjemné.

Když nám bylo míň než dospěle, ještě mnozí z nás zažívali výchovu podle katechismu. Já například nikdy neviděl svoje rodiče, aby se objali „jen tak“. Aby si dali jinou pusu než narozeninovou. Natož něco víc. Čas oponou trhl a jsme o několik desetiletí dál. Vztah k sexu  se hodně změnil.

Netoužím poznávat tajemství jiných a rozdávat tajemství svá. Ale je mi docela k smíchu, když si vzpomenu na generaci svých rodičů a to, co jsem si tehdy myslel o nich a jejich sexuálním životě. Vlastně jsem na to snad ani nepomyslel. Neodvážil jsem se pomyslet. Padesátiletý chlap byl pro mě vyřízený dědek a nikdy by mě nenapadlo, že ještě na nějaký sex nebo erotiku pomyslí.

Bohužel, hodně z toho přetrvává. Že je spousta starších chlapů a žen, kteří se cítí osamělí? Kteří nevymetají kavárny (vesnické hospody)  jako sexuální loudilové? Kterým už vůbec nejde jen o sex, ale určitě si ho nazapovídají!  Tajně nebo i netajně na něj myslí a dovedou si moc dobře představit, že by to bylo zase hezké.

Sex se s věkem proměňuje. Před časem jsem na Brejlích publikoval článek Zušlechtiti se může výkon polibkem. To je pohled na sex starý 109 let. Tak šíleně vzdálený, ještě víc než motorový povoz Prezident od současného Porsche.

Vzhledem k tomu, že nejsem na tuhle problematiku dost oprsklý, dal jsem se dohromady s velmi dobře informovaným a velmi dobře obeznámeným publicistou, který není oprsklý, ale pojmenovává věci tak, jak je cítí, jak mu zobák narostl.  Já ho budu v některých momentech raději jenom citovat nebo komentovat tam, kde on jde za mez, přes kterou nějak nemůžu.

Takže rubrika Sexík… Využijte své anonymity a pište, co by Vás zajímalo. Já budu úkoloval kamaráda a budeme se snažit  zprostředkovat informace, kterých se občas nedostává. Nedávno v nakladatelství Fragment dokonce vyšla kniha Sex po 40 – podle toho starého fóru je v ní asi sto prázdných bílých stránek. Starý a hodně blbý fór. Uveďme to postupně na pravou míru. A že se budeme někdy červenat? A že budeme o některých záležitostech mluvit hodně potichu? Od toho máme zase  rubriku Šeptem…

S pozdravem
Nesekněte se sexem

Jazzík

Komentáře

 1. Mirdulis napsal(a)

  V dnešní době je – myslím si – poněkud přesexováno. V dobách mého dětství tomu bylo právě naopak, bylo to tabuizované téma. V naší rodině například až komicky: nesmělo se přede mnou, dítkem desetiletým, vůbec vyslovit slovo těhotenství, porod, o dvanáct let starší sestra byla “jiná” a když nadešel její čas, odvezli ji do nemocnice. Nic to ovšem nezměnilo na samozřejmé zvědavosti a na obsahu rozhovorů se “znalými”, většinou jen o něco málo staršími kamarády. Bylo to stejně nedobré, jako když dnes deseti či dvanáctiletý občánek si kliknutím může na počítači otevřít i nejtvrdší porno. Je jistě velice diskutabilní, která z takových dvou krajních alternativ je lepší. Patrně ani jedna. Jen mám neodbytný dojem, že čím více se vykytuje téma sex, tím více slábne frekventovanost slova láska. A to je asi škoda.

 2. lukrecia napsal(a)

  Moje generace žila v představě, že její rodiče se posledního sexu dopustili devět měsíců před narozením každého z nás. Taky nás naši katoličtí předkové vedli k tomu, že sex před manželstvím je skoro nemyslitelný. Která dívka tohle nerespektovala, byla osobou nevalné pověsti. Zakázané ovoce lákalo, ale vědomosti? Veškeré žádné. To byste koukali, co my ve dvanácti všechno nevěděly! My, dívky. Nebýt propadlic, zůstaly bychom nepoučené. Na štěstí se našlo pár informovaných spolužaček – propadly dvakrát! Chlapci si o přestávkách vylepšovali skóre, proháněli vyspělejší spolužačky mezi lavicemi a osahávali je na “zajímavých” místech. Já se ve dvanácti domnívala, že za otěhotnění může pusa. Když se v TV objevilo cosi, co by jen v náznacích mohlo připomenout milostnou scénu, musela jsem si rukama zakrýt oči. Nejlepší býval sovětský sex: minutu na sebe čuměli a potom byla tma. V naší rodině se slovo těhotenství nesmělo vyslovit před svobodným mladíkem, i když už byl na vojně! A mít dítě za svobodna? Nemyslitelné! On je sex lákavý, ale já se styděla o něm mluvit se svými dětmi. Přišlo mi to hloupé.

  • Eva napsal(a)

   Milá Lukrécie, asi budeme stejně “mladé”, protože když jsem přečetla Vaše řádky, vrátila jsem se zpět do dětství – jak přes kopírák. Postupem času, jak stárli moji rodiče a já taky, tabuizovaný sex přestal být tabuizovaným, a já jsem se dozvěděla, že obě mé babičky – byly svobodnými matkami. Babička z tatínkovy strany si jako svobodná matka vzala mého dědečka, který byl tehdy vdovcem s deseti dětmi, babička z maminčiny strany si coby svobodná matka vzala mého dědečka, kterému byla třetí manželkou (byl vdovec se čtyřmi dětmi – obě předešlé manželky mu zemřely). A to bylo prosím za Rakousko-Uherska. Já jsem se o sexu dozvěděla něco málo asi ve 14ti letech, kdy nás ve škole navštívil dětský doktor se sestřičkou, rozdělili nás – kluci zvlášť – ty si vzal na paškál pan doktor, holky zvlášť – nás měla na poučení sestřička. A v když jsem byla v páté třídě, tak mi maminka vykládala, že sousedovic Monču, kterou jsem chodila vozit přinesl čáp. Se svými dětmi jsem o sexu mluvila pouze, když projevily zájem. Projevily obě – syn i dcera. A myslím si, že tomu tak bylo dobře.

   • lukrecia napsal(a)

    Milá Evičko, osvěta je jistě dobrá, jenomže nás vedli v jiném duchu a já pořád vnímala sex jako cosi “zapovězeného”. Toho pocitu se asi nezbavím, bude to silnější, než já. Obdivuju každého, kdo se přes to dokázal přenést. Někde jsem se zmínila, kolik bylo v naší generaci sňatků z “musu” a za tím bych taky hledala naši zoufalou nepoučenost. Co naděláme – doba už byla taková. Pan doktor Uzel se z toho taky vymanil. A jak!

 3. Peggy napsal(a)

  Tak tohle téma by snad zasloužilo být v rubrice- šeptem :-)….
  Neodpustím si poznámku, že když jsem sledovala první anketu, na téma kolikrát,, docela jsem se pobavila.. Znovu si myslím, že tyhle ankety jsou pěkný mršky.. Nebudu torozvádět, ale ejhle, najednou mám i vysvětlení..:-) Nejsou lidi a přece se sexu nezřeknem.. Moc pěkné, to nejsou lidi, mě dostalo , vtipné a na tohle téma moc sedí.. (pozdrav autorovi tohoto výrazu:-))
  Jinak si myslím, že je to mnohem složitější, než na první pohled vypadá. Nemyslím si, že každý, kdo neprovozuje sex, at už má s kým, nebo nemá, je mrvý člověk.. nevím jak to co nejlíp napsat, ale je to i o to, jak jsme kdo zdravý, zda někdo z nás, neprodělal těžkou nemoc, nebo třeba i v podobě nějakých traumat, ošklivých zážitků a vůbec, tak.. Pak je tu také jistá etapa lidského života, kdy dáváme přednost před těmito záležitostmi, nějakým jiným, které nabývají v jisté době, daleko důležitějšího významu..Každý jsme trochu jiný, ale myslím, že žádný úsek života, nemá být konečná..pokud jsme zdraví a je v nás pořád cit a přijde třeba i nečekaně např. ta jiskra a možná na ni ani nečekáme a překvapí nás,stejně jako to, co se v nás zase znovu děje.. Já myslím, že všechno začíná v srdci, nebo přinejmenším v hlavě..Nebo přijde jen úplně obyčejná tělesná touha, no a co? je to vadný? (a zrovna nejsou lidi chichi..). chlapi to maj snazší, jejich impulz jemnohem jednodušší a kratší, stačí jim nějak míň..:-) a je to tak všechno dobře..
  A to, o čem se tu tak krásně a na rovinu píše… Pokud neprovozuje někdo tuhle”činnost” tak, aby obtěžoval, nebo se vystavoaval na veřejnosti,, což se docela v hojné míře dnes děje, a je naprosto odporný a šílený, ať si “šuká” 🙂 jak a kde chce..v tichosti a v soukromí 🙂 je to zdravý a sexuologové naopak doporučují, prý lepší nějak, nežli nic.. a pak, proč by to nemělo, nabo nemohlo být pěkný,touha bývá mrška..a tak je mi směšný, když se v některých věcech lže, byť by to byla nějaká nevinná anketa.. Ale já ankety ignoruju..:-) a sex? Sex je báječná a krásná záležitost(podle mýho :), ale musím v něm mít lásku..jiank nehraju.. :-
  Mějte se krásně, a tahle doba je krásná i tím, že je mnohem víc otevřená upřímnosti, ty tam jsou doby, kdy se muselo hrát a s neupřímnosti říkat v mnohém.. Já nikdy! !!!! doprčic,komunisti jsou už v háji, čeho se lidi pořád bojí,když pořád na sebe něco utajují.. Ne jen v otázkách choulostivých, ale ve všem.. Jo, jedno je jisté, za upřímnost je možný, že se ztrapním, zesměšním,ale osobně to mám raděj bez falše.. (jsem zvědavá,kdo pod tohle napíše něco víc, než vyhýbavý a všeobecný řeči.. ( v tom je asi právě ten rozdíl, mezi mladými a starými, mladí jsou otevření a nedělá jim problém, o těch věcech mluvit na rovinu, možná právě proto, je staří často tak odsuzují, protože jsou jiní, než v čem oni celý život žili )..
  Osobně o tom pochybuji, ale moc ráda se zmýlím..

 4. Eliska napsal(a)

  Mohu i ja pridat par myslenek, zkusenosti a nedokoncenych slov.?
  Sex je to nejhezci a nejromanticnejsi vec dvou lidi na svete. Ano musi v tom byt obdiv, sympatie a zadostivost.Na druhe strane pokud to nekomu vyjde a jsou s partnerem cely zivot maji k tomu veliky bonus a tim je laska. Ale neznamena to nekdy vasen, spise stereotip, ale to uz je jina otazka a jine tema.Ja jsem mela vzdy pozitivni pristup k muzi , ktery se jako muz choval , musel me pritahovat nejen telesne ale i svym vtipem, vzhledem a chovanim.
  Musel me vonet.Miluji cistotu a beru ji u muze jako samozrejmost a tim i pohled na muze v penzijnim veku, ktery ma ridke mastne vlasy, zkazene zuby a je oblecen do dzinoveho oblecku , ktery hodne dlouho nevidel vodu a mydlo, ( myslim tim ten jeho kroj) no nakonec majitel taky ne, tak to se cela najezim kdyz se takove individum na me zahledi a dava mi na jevo ze jako by mel zajem !!! No to jsem schopna vrazdit. Na druhe strane jsou muzi , kteri prekrocili ten vek penzisty a stale si mysli jak jsou neodolatelni a ze seznamit se ze zenou jeho veku je pro stare dedky , nikoliv pro ne, oni maji na mladsi. Ale to si jen mysli.Takze kdyz to shrneme my co jsme bez partneru to vubec nemame jednoduche.Typ bezdomovcu, NE, namysleny domyslivce NE a potom uz zbyva kategorie muzu co si chteji zpestrit zivot a to jsou zenaci. Doma maji tu svou , kterou maji sice radi , ale zmenou nepohrdnou. A to pro mne taky neni, vedet ze si se mnou uziva a vraci se k manzelce mne urazi a zaroven tim nekomu ublizuji. Mozna nekdy v mladi se to stalo , nepopiram ale nesmi se to stat pravidlem.Netvrdim ze neexistuji muzi slusny, jeste pritazlivy a jsou na tom podobne , bez partnerky, ale kde se takovy dva lidi maji seznamit.???? A na inzeraty a podobne seznameni neverim. Zkusila jsem to parkrat a jak to dopadlo , to by bylo na dlouhe vypraveni , k smichu i k placi. No tak se clovek upne na deti, vnoucata a je rad kdyz ma pratele. Ale cloveku je samotnemu smutno , to mi date za pravdu, vy co jste sami. Ale neztracejme optimismus a chut do zivota , na sex a na lasku. ……..

  • poletucha napsal(a)

   A jéje, Eliško, psala jsi to i za mne, nemám skoro co dodat… Já blbka jednou odepsala na inzerát chlápka jen o málo staršího než jsem a dostalo se mi výkřiku: “Stařenu nééééééééé!” Dneska se tomu směju, ale tehdy mě to dost sebralo…

   • Peggy napsal(a)

    Poletucho, tohle mě dostalo..a jak jinak? je to přece jasný, chlapi nestárnou!tak proč by si nemohli vybrat ? ale chápu naprosto ten šok..:-)

 5. wbgarden napsal(a)

  LÁSKO BOŽE LÁSKO

  Říkal jí
  že je krásná
  a ona šla
  neb krásné dívky vždycky
  jdou

  Té šeredné povídal
  utíkej
  rozkošná
  a ona se taky rozběhla
  neb i tyto rády
  běží
  a to je dobře
  protože
  lásko bože
  lásko
  a bežala
  ovečka
  hore do
  kopečka

  Tu nejšťastnější potkal navečer
  seděla v zapadajícím slunci
  na židli z éry ludvíků
  kouřila upmana
  a nohy si máčela
  v plastikovém
  kýblu
  plném pěny
  ozalur

  Řekl jen
  voňavá
  pojď…

  http://dl.ziza.ru/other/092009/03/bonus/telo/023.jpg

 6. Eliska napsal(a)

  Je to tema velmi diskutabilni, sex a vse kolem neho. A je to zalezitost tak prosta a samozrejma, jako ze jime , dychame a jine lidske ukony. Pouze nazory se meni a pristup k nemu.At je to stare jak lidstvo samo , pro kazdou generaci to je neco noveho , nepoznaneho, lakaveho. Ja jelikoz mam tri deti a dospivajiciho jednoho z vnuku, tak mam moznost posuzovat tu generacni zmenu, vedeni a hlavne nazory na tuto tematiku.Je to uplne jine nez to bylo za nasich rodicu ,my povalecna generace , deti sedmdesatych let a dnesni deti , kterym je od patnacti do dvaceti.Maji takove znalosti ziskane na internetu, mezi sebou a taky uz tim ze pohlavne ziji.Zatimco nase rodice po dvaceti i dele zacinali a to treba s jednim partnerem ktereho meli na cely zivot,tak moje generace tak od sedmnacti, osmnacti a nase deti priblizne stejne . Zato dnesni nactileti zacinaji tak v patnacti , nekdy i drive, maji strach aby se pred svymi vrstevniky neztrapnili, ze jeste nemeli sex.Velmi se ochuzuji o citove prozitky spojene s pohlavnim zivotem.Uz se to tak nebere , laska , zamilovanost, je mi z toho smutno.O moc se pripravuji a mozna to nikdy nezaziji.Jejich starost je mit se na pozoru pred otehotnenim a hlavne si uzit.Zalezi na prostredi kde se ten mlady clovek pohybuje, ale rodic to neovlivni, at se snazi sebevic, musi si na to udelat vlastni nazor a od toho se bude odvijet jeho dalsi zivot……

 7. Peggy napsal(a)

  Zdravím Elišku, vzpoměla jsem si na králíka na kapotě..:-) Eliško,je moc fajn, že i starší holky, máme pořád kladnej přístup k sexu. Napsla jsi to zde všechno moc pěkně, dík, jsi pořád nádherně upřímná a jsem ráda, že jsi nevzdala tvé přihlášení na Brejle a že tu jsi 🙂
  Jinak holky, mezi námi, myslím, že vztah k sexu není o době, ale o tom, jak s ním máme navázaný kamarádství.. 🙂 Hezký dny.

 8. poletucha napsal(a)

  Hezky vystiženo, Peggy! Asi je to hodně individuální… Pro mne jsou sex a vztah poněkud svázaný. Vztah bez sexu nemá šťávu a sex bez vztahu… to je tak smutný, že i vášeň uvadá 🙁
  Vlastně, Jazzíku, mám dotaz. Opravdu chlapům stačí a vyhovuje sex bez vztahu?

 9. Eliska napsal(a)

  Poletucho az budu v cechach a zaklimatizovana v mrazu ,z 30 stupnu tepla
  tak napisi o napadnicich na inzerat, tomu nebudete verit, co si nekterej muzskej mysli a dovoli.Jinak uz davam vale Floride po skoro trech mesicich a v pondeli se vracim do nasich malych a studenych cech . Bylo to tady uzasne, hodne vyletu, navstevy koncertu, divadel a hlavne bohuliba cinost – plavani v mori a bazenu. Uzila jsem si vnoucat a dcery a ted se vrhnu na ten zbytek doma. Doufam ze co nevidet zatuka jaro a budu sve hrisne telo prohanet po zahoncich a zahrade. Tak trochu toho slunicka vemu do kufru a snad ho pri odbavovani nezabavi, amici jedny americti……….

 10. wbgarden napsal(a)

  Zatraceni chlapi bezvztahoví….

  SKUTECNE ??

  Manka známá
  nymfomanka
  když na kole přes pole za námi
  jela
  asi se trochu
  zapomněla
  a zcela nechápe to
  sice
  že srazila se
  se strojem
  zvaným
  sklizeč
  píce…

  http://www.shodka.net/attachment.php?attachmentid=19737&d=1212442083

Napsat komentář