Historie masturbace/1

 Slovo masturbace, pochází z latinského manus (ruka) a stuprare (hanobení) či turbare (vzrušování). “Onanie“ jako označení pochází od švýcarského lékaře André Tissot z roku 1760, který se odvolává na proslulého Onana… To je ovšem historická chyba, neboť Starý zákon vypráví příběh muže Onana, kterého jeho otec Juda ponoukal, aby oplodnil vdovu po svém bratrovi Erovi. To mu konečně nakazoval starý obyčej levirátu. Onan se tomu bránil a vypouštěl raději své semeno na zem, Bůh ho za to usmrtil…. Jediné vysvětlení je v tom, že církev zakazovala jak sebeukájení – tak i koitus interruptus a pravděpodobně obojí bylo považováno za stejně škodlivé pro zvyšování populace.

Historie masturbace – Starší doba kamenná
Pomůcky pro masturbaci jsou nejspíše stejně staré jako vznik Homo Sapiens. Důkazy o tom jsou sice spíše nepřímé, ale řada nalezených předmětů z kamene, dřeva, slonoviny i bronzu natolik nápadně připomíná falické tvary, že masturbační původ je jediným vysvětlením. Je možné, že některé předměty byly využity i jako kultovní, ale nevěřím, že tehdejší ženy, které k nim měly přístup,  to nevyzkoušely…  Ze starší doby kamenné (Paleolit) se zachovaly jeskynní malby, kde je již naprosto jasné, že vyobrazený předmět je kamennou náhražkou mužského penisu. Takový obrázek bych pak nejspíše zařadil jako prapornografii

Masturbace – Antik
Naprosto jasně se masturbační pomůcky objevily již v dobách starověkého Řecka i Egypta, kdy umělá dilda (v původní řeči Olisbos), pronikla do původního antického umění – již ve 4. století př.n.l.  Že nešlo jen o „jednoduché“ tvary dokazuje například váza s dvojitým dildem (bifalus)  Vzhledem k velké oblibě análního sexu již asi nikdy nezjistíme, zda šlo o lesbickou pomůcku – nebo třeba i manželskou. Tehdejší doba byla neuvěřitelně benevolentní k jakékoliv erotice a spojení stejného pohlaví nebo velké věkové rozdíly byly naprosto běžné. Dilda z již luxusních materiálů byla vítanou pomůckou ve všech druzích vztahů. Onanie byla natolik „normální“, že se umožňovala i žákům ve školách v době vyučování a z období Platóna a Sokrata jsou na tyto radovánky dochovány písemnosti. U těchto dvou pánů, ale šlo vcelku jistě o jistý druh pedofile, protože byli známi tím, že rádi sledovali a podporovali mladé chlapce. V tehdejší době ovšem věc naprosto běžná. Nedá se tedy u Platóna pravděpodobně mluvit jen o „platonické lásce“
 
Sám Diogenes provedl dokonalou veřejnou propagaci masturbace  – kdy se na náměstí odhalil a začal onanovat s vysvětlením, že sexuální potřeby jsou naprosto stejné jako potřeba pití nebo jídla a jejich ukojení se má provádět ihned a kdekoliv.
Také je znám příběh Dionýsa, který měl domluven anální styk s krasavcem  Prosymnósem, ale ten předčasně zemřel. Dionýsos proto vyřezal z fíkovníku umělý penis, který mladíkovi zasadil na hrob a aby splnil svůj slib, nasedl na něj a provedl slíbené (vcelku pašák)

Masturbace a vznik vibrátorů
Pod různými záminkami léčebných prostředků se pevná dilda používala ještě koncem 10. let minulého století. Tyto erotické pomůcky byly uznány coby sexuální stimulátory s rozšířením erotických filmů v třicátých letech 20. století.
Zvýšením moci církví vznikl i velký odpor k sexualitě a tak není divu, že v Anglii se ve viktoriánské době již zakazovala jakákoliv zmínka o sexu.  Paradoxem zákazů ale je to, že právě tehdy vznikala první gumová dilda či dokonce anální masturbátory.  Existovalo také všeobecné povědomí, že ve veřejných lázních byly nabízeny služby, jež  zahrnovaly speciální   ruční masáže, masáže vodními tryskami a dokonce první vibrátory, poháněné parou. Tato vodoléčba se pochopitelně stávala velmi populární u obou pohlaví.
 Zdálo se také zcela normální, že ženy chodily k lékaři, aby se jim dostalo sexuálního uspokojení, které jim doma manžel nenabídl.

Masturbace a orgasmem na hysterii
Mužská onanie byla považována za běžnou a příjemnou zábavu či potřebu, ale již ve starověku vzniká zvláštní chápání ženské sexuality, která začaly být spojená s nemocí zvanou hysterie – jíž trpí ženy (od hystera – děloha). Podle Hippokrata (jehož poznatků se lékaři drželi ještě neuvěřitelně dlouho) je hysterie onemocněním dělohy. Pokud byla děloha zanedbaná, tj. žena se řádně nevěnovala její pravidelné stimulaci, stával se orgán neklidným, a to vyústilo v tzv. hysterii.
Vagína a zevní genitál byl považován za součást dělohy. Ta měla putovat celým tělem a způsobovat všechny možné neduhy, které se mimo jiné projevovaly nervozitou, depresemi, příliš silnou touhu po sexu, nedostatkem sexuální touhy, svalovými křečemi, zadržováním vody, nechutenstvím, tendencemi způsobovat problémy, nespavostí, pocity tíže, přílišnému poševnímu zvlhnutí, nedostatečnému poševní zvlhnutí, podivínstvím, úzkostí, přebytkem energie, nedostatkem energie, hubnutím, tloustnutím, pobledlostí, křečemi obličejových svalů,  podrážděností, nevyzpytatelnými náladami a často i nutkavými nemravnými představami a mnoha dalšími příznaky.
První pokyny k léčbě této zákeřné ženské choroby se objevují v lékařských knihách z 15. století, kde se tvrdí, že žena měla dělohu (tj. dosažitelné vnější části) masírovat prstem. Spousta žen trpící takzvanou hysterií, se léčilo masážemi vnějších rodidel, které vyústilo do křečí a tím přineslo úlevu. Křečovitým záchvatem byl pochopitelně orgasmus (tzv. hysterické paroxysma), který ale dříve vůbec nebyl považován za normální součást ženské sexuality. To, že jej lékaři nepoznali, by mohlo znamenat, že v tehdejší době ženy při pohlavním styku často nedosahovaly uspokojení – většina z nich to ale přinejmenším tušila. Viktoriánská doba by něco takového samozřejmě nepřipustila (je vskutku paradoxem, že si ženy do ordinací chodily pro něco, co doma se svým mužem zažít nemohly), a kdyby lékaři uznali, že svým pacientkám poskytují sexuální potěšení, léčba hysterie by byla zavržena a snadné výdělky by se ztratily v nenávratnu.

(Pokračování příště)

Komentáře

 1. Helena napsal(a)

  Tak,jsem si přečetla pozorně -:) článek a najednou vím,že vlastně nic nevím a to i přesto,že jsem přivedla před lety na svět dvě děti.Vidím,že se musím stále učit a snad i dohánět -:) a “stihnu to všechno ve svém středním věku”?.Jsem zvědavá na další pokračování,resp.články o těchto tématech nebo o tématu?Za sebe zatím vím,že,kdybych měla možnost si vybrat,ve kterém století či vlastně tisíciletí, bych žila, tak by to “vyhrála antika”-či-li starověký Řím,Řecko atd.,-:).

 2. Jan Krůta napsal(a)

  Jsem rád, že se někdo na toto téma ozval. Pořád mám z nás “několikrát dospělých” pocit velkého studu, strachu a snad i pokrytectví. Jakoby byla pravda to, jak přemýšlí kdosi v nakladatelství Fragment, když vydali knihu Sex po čtyřicítce vtipně bez písmenek.
  Vy jste to snad už definitivně “zaparkovali”? A už Vás zajímá jenom turecká telenovela?
  Přišlo jaro! Lýtka se zapalují i s křečovkama! 🙂

 3. Helena napsal(a)

  Náhodou,Šeherezáda je vynikající,děti jsou aspoň z domu -:),tak to musím vidět aspoň v televizi,když jediný chlap v domácnosti je můj pejsek Tadeášek,a aspoň papírny mají odbyt na papírové kapesníčky -:).A v té “Antice”,bych,to si teď aspoň /věřím/,že bych nezůstala “na ocet” a všechno bych si pořádně užila -:).Tedy jestli by po mně nechtěli ještě domácí práce,tak to bych tedy prchala.
  P.s.Já čekám na Peggy,ta je taková výřečná,ale i na další dámy,dívky ozvěte se.Nenechejte,mne v tom samotnou i kritiku napište.Děkuji.P.s.a,kde jsou muži?Ti,taky nic,v tom případě se nedivím,že “Češi vymírají”,-:).

 4. Peggy napsal(a)

  Óóóóó!!!!!!tak to mě skoro porazilo, chichi, myslím ten nadpis, nějak se začíná na brejlích přitvrzovat 🙂 a to je ok… chichi…
  Tak za prvé, Honzo, ten pocit mám nejen u podobných témat,( ale snad se mýlím), mám ho čím dál víc proto, že snad je to o tom, z čeho ty stárnoucí čtenáře,(tedy asi většinu z nás, pro koho jsou Brejle určený)podezíráš. nebo je to snad ten postoj, ze kterýho jde strach! Že se už nějak nechce a raděj se většina baví u PC na účet jiných, těch, co jsou ochotný komentovat a prozrazovat to, co se jim z nějakýho toho důvodu( lze si kterýkoliv dosadit!)nechce.Bacha! to je podle mýho hodně silný projev stárnutí!
  No jo, ale každej má svý důvody proč jo a nebo naopak zase ne..
  Za sebe, (Helenko, to není o výřečnosti a moc ti děkuji, že jsi ta prní statečná pionýrka, co pod tohle psaní napsala svůj komentář) bedna s telenovelou neEEE! ale dnes byl DEN!!!! Panebože, té energie! Vyšla jsem si odpoledne s vnučkou (na Andělu jsem zahlídla Cammilu,ale nemohla jsem si uvědomit, od kud ji znám,až jsme zapadly do metra, Camm, zdravím a škoda, že jsme se jen tak minuly) Byla jsem mladou pochválená, že ladím,(a to není vždycky tak samozřejmý 🙂 chichi, ale bylo mi vážně vyladěno,všude, ne jen hadříky 🙂 Chlapů krásnejch plno, holek, lidí, dětí..Miluju to vaření lidí, když je krásný den! Vaří se enrgie,cítím, jak se mi líp jde, člověk je najednou nějak víc vzpřímenej, kroky se zdají jako když jdou podle nějaký ostřejší muziky, no paráááda!!!!
  Takže proč to píšu? NEZABALILI to všichni, pane autore, stačí, když vyjde jaro a je svět zase parádní, těším se naprosto na všechno, hlavně ať je to jen to dobrý! Hahaha, křečovky nemám!!! Nohy jsou “furt dobrý” ,tak proč bych si to co má být,ještě neužla, no ne?
  A nej doba na žití, o který píše Helen? Osobně právě tahle, ve který žiju, byť je občas na blití z politiků a z toho, jak se snaží nám život podělat, nemaj šanci!! Snad to nějak doklepem ,ale je tak moc fajn, moci mluvit třeba i na tohle výše uvedený téma na rovinu..Tahle vymoženost toho, že konečně jsme a můžem být i na venek takoví, jací jsme, je pro mne to nej!!! A ani jinak mě v tom, co se mi líbí udělat, nikdo nezastaví! Dřív to bylo mnohem těžší, lidi byli víc nepřístupní, zachumlaní do sebe a soudili ostatní jen podle svých životních zkušeností, nebo odsuzovali za to, co uvnitř nejspíš asi sami záviděli! ( tak to pamatuju já…)
  Jen jedno, nakonec! Pokud si ale chlapi občas pletou svý vlastní šoustání s divadelním představením v parku, nebo na ulici, před dětmi, nebo vlastně před kýmkoliv veřejně, je to naprostá magořina, jak říká Wb.. na trest smrti! To je naprosto neodpustitelný a neomluvitelný, šílený! To je o tom, čeho se i článek JK dotknul, viděli jste snad v podobný AKCI někde na veřejnosti babu? )Jinak ať si to každý užívá jak se mu to líbí, ne? ale jsou jistý hranice a pořád je sex, na jakýkoliv způsob :-)věc maximálně intimní.. Nebo by měla být!
  A nejkrásnější na něm je touha, bez ní to není ABSOLUTNĚ to pravý, chichi..:-)
  Tak se mějte pěkně a všechny splíny minulý zimy, ať jsou v tomhle krásným čase zapomenutý!Je krásný si uvědomit,že pořád jsme a není to s námi ještě tak moc špatný.. když dobře víme, že jednou, pokud přežijeme ty NEČASY, bude hůř, stáří a zdraví na nás bude pořád víc a víc doléhat, a to už i na tu masrubaci fakt asi nebudu už ani na chvilku myslit..Nebo, sakryš, já teď moc nevím.. Kolik jsem v životě říkala, že už nikdy..chichichi..
  Vyzývám Elišku!! Elli, napiš také něco na tohle téma,něco jako tehdy s tím králíkem, to byl stejně ten nejvíc krásný a nejvíc upřímný komentář!! Tak si udělej chvilku i ty! krásný večer všem…
  PS. Helenko, ještě k tý výřečnosti! Kecám hlavne pro to, abych strhla jiný, ale bohužel, tak málokdy se mi to daří.. :-(((

 5. Peggy napsal(a)

  Jo, ještě jsem zapoměla!!! v některých pasážích jsem se fakt hodně bavila!!!a dobrá byla pasáž o hysteri, hahaha.. já totiž občas tak nějak posvým, posuzuji neznámý ženský, podle toho, jak jsou k jiným.. nejvíc ses tou utlačovanou histerii setkávám na úřadech, nebo vlastmě i na ulici..chichi, vtipný pasní miluji, i když je na stranu druhou TAK MOC vážný!!! :-))))))))))!

 6. Camilla napsal(a)

  Peggy, díky za pozdrav, škoda, ráda bych tě viděla. Můžeme se potkat na Andělu jiné pondělí. Vyladíme se do jara a ukážeš mi to hejno krásnejch chlapů. Teorie už bylo dost! 🙂
  Ale teď vážně, já nejsem rozhodně pokrytecká, strach asi také nemám, ale trochu zdravého studu v sobě určitě mám. Nemyslím si, že to je na škodu, je mi tak dobře. Já osobně se přikláním k Honzovi větě, “netoužím poznávat tajemství jiných a rozdávat tajemství svá.”Ta věta mi mluví z duše. To ale neznamená, že tyhle řádky nečtu a že ve mně nic nezanechají,….
  Nedávno jsme měly bybinec a jak to tak chodí, semele se u vína všechno. Došlo i na sex a já se jen v tichosti divila. Většina holek se vyslovila, že už je to nebaví. Když je ten jejich vezme třeba do Karibiku, tam jim je blbé dělat fóry. Mně bylo blbé říct, že mne to baví a nemusím ani do Karibiku. Mlčela jsem, protože jsem si uvědomila, že nevím , co je to být s jedním mužem 30
  let………???

 7. Peggy napsal(a)

  Ahoj Camillo,ok, to je hodně dobrý důvod, alespoň v tomto případě a na podobná témata jistě.. Myslím,že by tu měla být omluva z mý strany, protože tvé důvody jsou naprosto v pořádku. Já se snažím tyhle věci zlehčovat,(snad se to dá rozeznat) a fakticky dostat do debaty i jiný, ale pokud to maj všichni jako ty, tak je to asi marný a nejsem exibicionista, takže bych toho měla asi už nechat,ne? 🙂 No v každým případě toho psaní díky jinýmu a díky nádhernýmu počasí venku, bude z mýho Pc o moc míň. Dalším důvodem mého kecání jest ještě to, že je mi i blbý, vůči těm, co píší články pro brejle, že je pod nimi ticho :-).Osobně by mě nebavilo, stejně jako mě nebaví mé monology,psát bez odezvy.Takže asi tak.
  Jinak myslím, že příležitostí na kafe může být jistě dost, budu se někdy těšit.
  Jinak ten pokec s babama, ten mě fakt dostal, já tohle moc nemusím, raděj si pokecám jen s jedním, :-), myslím, že se baby rády předvádí a nemám moc dobrý pocit z hromadných povídání, ženský jsou docela občas mršky. Ovšem ten Karibik? To je síla.. včem je rozdíl od prostituce, kterou většinou “bezůhoný” paničky odsoudí? Šílený a o tomto je,tahle pokrytectví,já se jevím děsně, asi,chichi,ale říkám pořád stejně co si myslím, a manželstí? to je těžká disciplína, sama sebe se ptám, jak je to možný, že ve všech selhávám a právě v tý nejvíc těžký jsem už víc než těch třicet let,to číslo ani říct nejde,chichi,vdávalajsem se hodně mladá..
  Camillo dík, děkuji,že nepatříš k mlčící většině, i takhle se dá krásně povědět to svý, přeji moc pěkný den, paneBože, je tam nádherně, užijte si to všichni, papa

 8. Peggy napsal(a)

  Jo Camillo, a k těm krásnejm chlapům! Pro mne jsou krásní všichni ti, kteří mají v obličeji přívětivost, vstřícnost a úsměv je už bonus navíc.. Jinak “hezouny” nemusím, naopak.. v ne moc líbivý tváři bývá krásy mnohem víc..je hezký to objevovat a chlapi jsou pořád zajímavý, i do stáří, na rozdíl od nás holek, my to máme fakticky blbý..:-((( papa

 9. Helena napsal(a)

  Peggy,mně to ujelo s tou výřečností,omlouvám se.Já,jsem jenom chtěla napsat nebo říci,že velmi ráda čtu Vaše příspěvky,zkrátka,že když se rozepíšete,tak prostě píšete..,a,že v těch článcích,vždycky něco pro sebe najdu,s čím se ztotožním,jakož i tady a paní Camilla,to taky,hezky napsala.
  P.s.Já nejsem,taky žádný exhibicionista a souhlasím s tím,že některé důvěrnosti-intimnosti,patří za dveře ložnice resp.těm dvoum a né na veřejnost.Helena R.

 10. Camilla napsal(a)

  Peggy, zdravím, chvilku jsem váhala, zda napsat. Já rozumím tomu, že se snažíš lidi dostat do debaty, jsi veselá, umíš situaci zlehčit, mám to na tobě ráda. Snad jenom k tomu, jestli to mají všichni tak jako já, že je tvoje snažení marné….. ! Já myslím, že není, vždycky dáš impuls, někdy k psaní, jindy k zamyšlení, díky. Já jsem jen chtěla říct, že mám ráda svá tajemství, nic víc a nic méně. Ty přece také nevyzrazuješ tajemství svá, bavíme se spíš v obecné rovině a tomu se nebráním.
  Tak nám nevyhrožuj, že budeš psát méně, to bys nám snad nemohla udělat!
  I ve fofru tvoje komentáře přeletím a mám radost. Měj se hezky a těším se.

 11. Peggy napsal(a)

  Ahoj Helenn a Camm, jste moc fajn, děkuju moc, když vy jste napsaly obě tolik pěkného!!! díky moc..
  Dnes mi v poště přišel jeden moc pěknej mejlík a protože mám adresu na Ivett a na Ell,, poslala jsem ho alespoň jim..šmankoste doufám! 🙂 Protože se posílat všem nedá, tak vám jen z něj povím pointu.. Že je hezký, když se vzájemně bereme i s chybami, takoví jací jsme, neboť i ty chyby našich přátel a milých, nám přináší něco krásného, co by nám dát, byli-li by dokonalí a bezchybní, nemohli a díky chybám bychom toho spoustu nepoznali, nepochopili..Naše chyby nás učí se dívat na svět z hlubší perspektivy,přemýšlet, vidět krásu jinak.. A platí to o nás všech vzájemně.. Moc pěkně je to na světě uděláno a je to moudré.
  Pro mne dvojnásob, neboť dokonalost v mém vidění světa odmítám, jako takovou vcelku ve všem. Mám ráda to nedokonalé, přináší to víc lásky, ale jistě mi rozumíte…
  Tedy,díky moc, že i mne berete jak jsem, vždyť já vím, Helenn, že plácám mnohdy až moc, (není proč a zač se omlouvat) a Camm, ty zase víš, že jsem často zbrklá a hrrr…Impulzivní V tom,co jsi napsala,(hezky jsi to napsala, stejně jako to předcházející) máš pravdu, přesně! Jsem ráda, že je i z toho mýho blábolení zřejmý to, o čem píše i Helenn. Vždyť já na stranu druhou, jsem moc ráda,když čtu zase to, co si myslí jiní.Někdy souhlasím do puntíku, jindy míň, jindy nic.. ale o tom by to mělo být, shodly jsme se 🙂 Moc ráda čtu to,co si myslí jiní a skoro každýmu stejně závidím to, že se dokáže vyjádřit mnohem jasněji, stručněji,přesněji,použije méně slov, vyjádří líp podstatu věcí.A někdy i to mlčení….Když já to ale nikdy umět nebudu a nevím, jestli to zas až tak moc, vlastně chci 🙂 chichi
  O to víc mě vaše komentáře potěšily,vážně, moc.Jste fajn baby… Taky se mějte moc pěkně a krásné večery i dny..A snad se smím také těšit, na Vaše další psaní jiných komentářů, až se vám bude chtít, to je jasný 🙂 !

 12. Camilla napsal(a)

  Peggy, když nás tak pěkně chválíš, tak ještě něco ze života a k věci. Když jsme chodili do tanečních, tak moje kamarádka začala chodit s jedním klukem z průmyslovky. Pro oba to byla první láska a když spolu prožili první intimní chvilku, tak ta kamarádka bez jakéhokoliv studu nám to líčila. Říkala, holky já nevím co se to s ním najednou stalo, začal se celej chvět, asi mu byla zima. Často ho dnes vídávám v TV a nejsem schopná myslet na to co říká, jen na tu zimu! 🙂

 13. Peggy napsal(a)

  Nechválím Camm, nechválím, vždaycky jen říkám to,co a jak cítím, ať se to jeví dobrý, nebo zlý…
  No a ještě k tomu, co jsi napsala, o tom to je..! Možná plácám, plácám, na sabe prásknu ledajaký kraviny, ale sem,sem jsem nedošla nikdy ani náhodou! Je tak moc nefér, když se bavěj kluci, nebo holky o někom a o něčem, co se stane mezi dvěma, v tý nejvíc intimní chvíli, probůh! a ještě ke všemu,když dávají k dobru to, jaký kdo je a jaký co má a měl a případně řek…. Byla jsem parkrát nechtěně svědkem podobných hovorů, obvykle cizích, kdy se baví někdo baví na účet toho, kdo se nemůže bránit! Nic se mi nezdá být víc nefér! Žádná omluva není ani v případě, že má někdo na někoho vztek, nebo že si chladí nějakej kompex, nebo si hojí zklamání, potupení,nebo se jen tak baví, pro zábavu, aby byl zajímavej… či co je ještě možný…
  Ani se ti nedivím, že si vždycky vybavíš tu starou řeč..Jinak ale, chvění je krásný, a snad není ten pán tak starej, že by se dnes ještě, nebo už? zas na obrazovce chvěl..:-) No myslím, že nám totiž nakonec zbude už jen takový chvění, z rozčilení… kdy si po těch léčbách politických reforem, už na chvění touhou, ani nevzpomenem..Myslím, že se budem nejvíc chvět u pokladen, se složenkou v ruce a nebo v čekárnách ordinace.. Tak se měj Camm krásně, přečetla jsem si Wikrenta a je mi zase divně, smutno.. že se není proč už chvět..:-) ale bude líp, jaro na tom pracuje:-) Krásný dny Camm

 14. Eliska napsal(a)

  TAk jsem tady dámy, mám toho tolik a to vstávám v 5 h. a do postele padám kolem pulnoci. Ale už jsem to 2x zkoušela a nemohla jsem se přihlásit , až admin , tomu se to podařilo. Tak se po tříměsíčním odskoku za mořem jsem zase ve starých kolejích.A vy tady hýříte vtipem , erotikou a vzpomínkami na sexuální pnutí.
  Peggy tebe to moje vyprávění o králičkovi nějak vzalo, no bodejt né , kdyby věděl za co se stal mým obědem……. No moc těch naturálií nebylo , medák mi poslušně nosil kilo medu , někdy dvě ! asi jsem byla čilejší a pamatuji se že v době kdy nebylo nic , ani v krámě ani pod pultem a já si vymyslela novou , v té době nadstandartní koupelnu , jsem rozhodila sítě u několika šéfů OBPH ve skladech s kachlíkama.To co mi nabízeli bych si nedala ani do spíže, Až jednou………..dostala jsem echo na sklad kam dorazila zásilka ta zv. italských kachlí a dlaždic.hned jsem tam frčela a nejen artikl ale i šéf byl velmi přitažlivý.
  No a jak to dopadlo???? koupelna jak z katalogu a několik krásných chvil vášně a dobrodružství…… No ještě dnes se červenám. JO doba nás nutila využít všechny prostředky jak si vylepšit bytovou úroven. Dnes by to už bylo složitější , ale není to už ani potřeba , vše je , stačí na to mít. ahojky vaše Eli

 15. anna napsal(a)

  No, já myslím, že vzpomínky na takovéhle získání koupelny jsou rozhodně mnohem lepší, než vzpomínky na peněženku nebo převodní příkaz. Krásná vana, voňavá vodička, možná i sklenka něčeho dobrého a alespoň ve vzpomínkách přitažlivý CHLAP i to červenání….
  Dobrou noc akrásné vzpomínání všem. Anna

 16. Peggy napsal(a)

  Eliško, to je moc fajn, že jsi zase tu…jak napsala Ann, někdy je i prima, si na něco vzpomenout, i když já na to nejsem..
  Jj, máš pravdu, ten králíček mě tenkrát dostal, to byl velice milý příběh, a pořád mám zakousnutý to stěhování slolu k tomu..Myslím si ale, že k tomu přišel jak slepý k houslím, vždyť bylo už po všem a až ten dobrý muž, použil králíčka jako další, vedlejší produkt svojí náklonnosti k tobě! Bylo to hezký..
  A víš Ell, není proč se červenat, já se bez červenání přiznám, že mne dnes mrzí, že jsem byla až příliš “ne králíčková”..Těch chlapů, když vzpomenu, co byli prima a nebylo možný mě přesvědčit.. Hahaha,dnes se to obrátilo!! to kdybych tušila! je to smutný, a bude hůř.. ale láska neleží na cestě a já to mám v tomhle pořád blbý..jako dřív..No nic, míč je pryč! A když přijde nějaký strašák v podobě nemoci, nebo starost o děti.. !Tak se mějte holky fajn, Elli, díííky!!

 17. Eliska napsal(a)

  Ahooooj těd jsem přijela ze dvou návštěv a z mojí malované chatičky. Včera jsem si okopala záhonky a zasadila do ozdobných mís první posly jara. TAkovej mišmaš, moc mi to baví, tulipány sazenice, primulky a mezi to zapíchám kočičky, jinde použiji macešky , oboje vypadá skvěle. Ráno bylo hezky už v 6 hod, bylo vlastně sedm když jsem vyrazila , s obědem a buchtou , výbornou Pegg dám ti opět recept. K mému zděšení byly hlavičky kytiček dolů a omrzlé , no to jsem zase spěchala a k mé radosti po návratu asi v 16 hod. byly hlavičky opět hrdě nahoře. Tak vyndala jsem tašky a s buchtou jsem jela k jedné mé kámošce , pomohla jsem jí s obědem , vyplela jahodníky a jela o dum dál pro keramickou mísu kterou pro mě vyrobila další přítelkyně . TAm bych s domácími pracemi byla hotová tak za tři dny , asi to pro ně není priorita , uklízení říká že jse m si z toho já udělala koníčka , z uklízení . No možná má pravdu.
  Zítra mě čeká nákej ten úřad a frčím za mou dcerou těhulkou , vrhnu se na poslední balkon a uděláme si kafíčko a budeme drbat a povídat si o životě.
  mějte hezký týden a příště bude trocha erotiky…… možná Elli

Napsat komentář