Nad potěšení – není!


Načetl a na CD jsem vydal svou knížku Krůtí brko/Dopisy z Tramtárie. Porodní bolesti byly. Zatímco jako vydavatel knih jsem jistě hodně daleko přes stovkou (svých autorských 32), na CD zpěváků a herců mám stovky písňových textů a pohádek, abych někde fungoval jako interpret, to je novinka. Stalo se (viz zde minulý zápis).
Je to samožer, když dneska aspoň přetisknu kousek Předmluvy? Pustil bych ji, ale do facebooku mi záznam nejde vložit.


“Milej člověče,
když už jsi do téhle knížky investoval, koukej si jí užít. Příběhy v ní, které chodily kolem mě, chodí i kolem tebe. Naskakovaly mi v hlavě spontánně z potřeby uvažovat, sdělit, zjistit, potěšit, udělat si v sám sobě pořádek.
Abecední pořadí následujících „kousků“ mého času, volím po zralé úvaze. Je to všednodenní psaní. Bez záměru ohromovat, machrovat a omračovat. Je to poctivé vyprávění příběhů, pečení chleba den za dnem.

Občas mívám o půlnoci chuť něco zařvat z okna na svět, to když vidím, že po zločinu nenásleduje trest. Když těžce rozpoznávám pravdu, na rozdíl od suverénů, kteří jsou si vším jisti, protože osvícené pochybnosti nepatří do jejich repertoáru.

Někdy, když se mi sekerou času hlava otevře do jiných světů, potřebuji se někomu vyšeptat, a do zdi se mi nechce…

Psaní je cesta k sobě a most k jiným…
Mám rád lidi, kteří nejdou od pecky. Nemám rád lidské zmetky. Jsem rád s těmi, za které se nemusím stydět a kteří se nestydí za mě. Jsem rád s lidmi, vedle kterých sedím v úžasu tiše jak panenka v koutě…”
Snad někoho tohle CD může potěšit
Nad potěšení není!

Pokud po ochutnávce dostanete chuť na celou desku s více než pětihodinovým záznamem, koupit se dá jenom u mě za pouhých šest nebo sedm piv nebo 250 Kč. Vzhledem k tomu, že pivař nejsem, upřednostňuji Kč!
Pochopitelně přidám věnování!!!
Objednávejte laskavě zde ve Zprávách nebo na jan.kruta@seznam.cz. Pošlu na dobírku.
Zdravím své rozhlasové posluchače a své čtenáře!
Nad potěšení – skutečně není.
(Hlavně) Buďte zdrávi!
jk

Foto M.Pešout
Text k foto: Ve studiu mě režisér občas potrápil…

Napsat komentář