Příručka sexu pro starší a pokročilé

Občas kouknu večer na Aktuálně. cz. Je to moje oblíbený čtení. Jednak je tam hodně chytrého psaní a pak, nejvíc pročítám Blogy. To je počtení! Tohle prolínání všeho.. Politika, obyčejný život, denní zážitky, úvahy, osobní postřehy a vůbec, vždyť všichni víte.
Naposledy mě zaujal blog pana Václava Klause mladšího. „ Je anální sex normální?“ A právě tohle spojení mne zaujalo.
Anální sex a mladý Klaus.( Oóóóó, vypadalo to velmi slibně!!!!)

Přečetla jsem si jeho psaní, bohužel, nebylo tak pikantní, jak název sliboval .Ale! Pokud by se mi chtělo, pustit se do obvyklé rošády s místními borci, diskutéry, napsala bych, že jo, že jeho názor je rozumný a nezbývá, než s ním souhlasit. Nechtělo se mi. Někteří ostří hoši občas nediskutují o tématu, ale láskyplně se chytají slůvek těch, kteří jsou z opačného názorového tábora, a jsou schopni do večera se vzájemně prohánět a debata skončí osobními útoky a urážením. Na tohle už nemám a jen tak plácnout a utéct, to je taky trapas.Takže nic, ale debata to tedy byla!! Doporučuji nahlídnout!

Ale napadla mne jiná věc. Jo, jo, sex, to slůvko se mele dokola, všude a ve všem.. Je dobré ho využít už naprosto všude.  Je to podle Klause prý moderní! A má pravdu.
Uvědomila jsem si, že během našeho Vanilkového setkávání, bylo probíráno snad všechno, jen ne sex nás, starších a pokročilých, co ještě prý neztratili hlavu! Ve světle psaní pana Klause, o sexuální učebnici pro děti, se mi najednou vybavila myšlenka, proč my, starší, tak cudně o sexu mlčíme. Skoro jakoby to bylo pro starší něco už nevhodného, nedůstojného, zakázaného, trestuhodného. Bavíme se na tohle téma na úkor mladých, nebo vtipkujeme. Ale jinak? Přecházíme mlčky.jakoby ten sex pro nás, bylo pouhé slovo, nepřeložitelné, z nějaké neznámé, nerozluštitelné řeči. Jsme asi tak taktní, říkám si.. A myslím na to, jak asi ten který z nás, to s tím sexem vlastně má. Nebo nemá…Je pro nás pořád ještě zábavný? Je pro nás pořád ještě příjemný,? Stojíme o něj? A vůbec, děláme TO? ???? Jééé, víte jak mě tohle zajímá???? Ne proto, že bych byla neomalená a chtěla vědět nějak pikantnosti ze života bývalých Vanilkáčů, ale když jsme ještě pořád ok, proč nepíšem občas i o tom sexu?! Je to něco špatnýho? Stydíme se za to?

Zdá se mi to přinejmenším zajímavé téma.. Ještě jsme přece neumřeli a sex je přece podle moudrých, pořád kořením života.Prý se jím mládne, nebo přinejmenším zůstává stále mladý, prý svědčí zdraví.. A že by snad existovala i nějaká příručka , nebo učebnice? No víte jak. ..
Ale já o ni nezavadila, mně by k ničemu stejně nebyla, mám to jako s těma mapama na výletech..:-) Jedu si totiž pořád po svým ! ?) Ale kdyby byla vážně tak dobrá?! A hlavně, šitá nám“ pokročilým“ na tělo! ( Všude jsou rady jen pro mladé, nabušené z posiloven.). No uvažte, můžem si my babky zavěsit nohu za krk a ještě u toho řvát rozkoší? Tak leda bolestí a hrůzou, že s tím pofičíme do špitálu! A borec saniťák, nějaký třicátník se nasměje, když bude říkat, babi, klid, to pan doktor nějak odooperuje..!! To se stávááááá!! ( Hahaha, no už to vidím, kolik takovejch babek tam už měli?)
A SEXY!?! Už se totiž dostáváme občas do těch dětských let ( naše děti si to tajně myslí!), a budeme stále víc dětinštět! Nezasloužili bychom si už teď, než bude pozdě, nějakou tu podobnou příručku?( Něco klidnějšího? Pohotovějšího?Méně náročného na sport? ) Na to, co jsme třeba už tak trochu zapomněli? A třeba bychom si rádi připomněli? No nikdo nám to totiž v mládí tak zarputile do hlavy nelil, jako to čeká ty ubohé a už tak dost zkoušené děti..
Já chci příííručkúúúúúú !!!! Pro dědy a pro báby!!! Prosíííím, pokud není, že bychom si ji sepsali sami ? Hahaha.. myslím, že by to bylo dost dobrý čtení, na základě vzpomenutých, nebo dosud živých zkušeností.. Jazzíku, prosím.. pokud nám zbyl ještě trochu smysl pro humor, přimlouvám se za podobnou sekci v Brýlích.. Co vy na to? Nebo že by někteří začali na to téma psát už dnes? Tedy- sex pro starší a pokročilé! Jsem moc zvědavá,jak tenhle můj návrh Jazzík přijme a nakolik se může tohle téma rozvinout. Všem zamračeným se omlouvám, myslím, že pan Kaplický by mě tentokrát rozerval! (No není po něm ani vidu.)(Pro ty, co zapomínají už dnes, není to Kaplický architekt, ale Kaplický –Neruda!)
(A?No, to trhání taky není v sexu špatný, alespoň co si vzpomínám ? !!!)
Mějte se krásně a berme se nevážně..I když?! Co já vííím….! Jak a kdy…?
 

Komentáře:
Ivet:
Hmmm, milá Pegg, teď si mne ranila (smajlík, neboj), sexovala jsem s láskou, první manželo býval kaňour. Bodejť ne, mě bylo krásných osmnáct a figuru jsem měla vymodelovanou. Druhý muž byl na štíru s alkohol, od toho se odvíjelo milování. Rychlovka nebo dvouhodinové “trápení”, dokončené nedokončením.
Sex, erotika, fantazie.
Hledání novostí i poloh, situací i způsobů.
Přiznám se, chybí mi to, chybí mi něžná předehra, doteky jemných prstů i objetí ramen. Šimrání v týle i v oblasti žaludku. Hraní si, napětí i uvolnění. Leč už mi není přáno. Tělo zradilo zrovna tam, kde žena rozehraje svou hru s mužským egem. Stal se ze mne asexuál, ale pyšná na to nejsem.
V útěchu mi může být vzpomínka na dobu minulou, ale ta mne nepolíbí, ani nepohladí po tváři, nenapíše prstem na záda “mám tě rád”.. :-)

Ale lásky, lásky ve mně zůstalo na rozdávání…

Peggy:

Ahoj Ivett, v tvým psaním, včetně tvý poesie, je tolik erotiky, že by ti ji mohly některý ženský závidět.Z tvoji osobnosti vyzařuje sexapeal, a je jedno, že skutečnej sex nemáš. Ono to o tom, ani tak zas moc není.
Znám pár bab, který jsou zdravý, ale není v nich ani láska a ani ten seapeal.
Bez lásky bývá, pro některý ženský, sex jen prostředkem. Prostředkem k nějakýmu zisku, něčeho, nebo někoho. Někoho vlastnit, manipulovat s ním, nebo si upevňovat svý ego. My ženský se pohoršujem, že chlapi střídaj ženský, že vyhledávají pořád jen sex, ale musím se jich zastat, je to jejich přirozenost, ale nikdy nepoužívají sex k manipulování.Jsou jasní! A nezbývá, než je tak brát. :-)! (Ale na stranu druhou, jsou chudáci,když netuší, že na ně čekají občas tyhle hnusný úskalí. :-)
Ivett, návodů a poučení o sexu bylo a bude napsáno tisíce, ale na lásku? Neexistuje návod na lásku..jasně, láskou se dnes ohání kde kdo, i když přetrvá jen pár týdnů, nebo snad o něco dýl.(ale jak se to vlastně předem pozná?)
Dávat je víc než brát.. A že to bude někdy sakra možná bolet? Ok, ale z týhle bolesti člověk roste, posunuje se i tím zklamáním o kus výš a dál..Z tý bolesti se dá i krásně tvořit…Těmhle věcem neporučíš, sex je krásný, jak píšeš,to hledání, nacházení, nic není jen tak, všechno se vyvíjí, i s omyly, nálezy, ztrátami..Bože, život je přece tak krásný, když dokážem najít pokoru a pochopení…( a že to nesouvisí !?)
Už víš, jak to myslím? Krásný večer.
PS. Těším se na setkání a přeji jen krásný dny,,,
Maya:
Peggýý,
moc ráda Tě čtu a tohle téma je krásně rozebrané. Jo, starší a pokročilí…ono to koleno fakt bolí a hadí žena jsem nebyla ani za mlada:-)) V manželství to stálo za pendrek, viz Ivet s opilcem. Takže jen ženatí milenci. Ale jeden rok s jedním ženatým mužem, byl o všem, co mu chybělo v manželství, kdy láska vyprchala a mě, že jsem sama. Připadali jsme si jako za mlada. Objevování všech příjemných a dráždivých míst a vůbec to nebylo o tom “ten se mi dneska poved”. Byl to krásný rok, ale jednou se už neozval…našel vztah k manželce. Vlastně to dopadlo, jak mělo..jen mně zbyly jen vzpomínky.
A poslední rok je zájem o mou osobu ztotožňovám se zjišťováním, jakými že disponuji hmotnými statky a ne o objevováních dráždivých míst na mém těle… takže zrovna teď se mnou spí v pelíšku dva mužští..je jim 4 a 8let a jsem jejich hlídací babi…:-)) Doteků mám dost a pusinek také…jen to vzrušení chybí..:-))

Peggy:
Ahoj Mayo, dík, vždycky mne dostane ta upřímnost, o který si moc často myslím, že už se nenosí, že není. Důvodů je asi pro každýho moc a jsou vždycky jiný. Tak jak jiný každý jsme…Ale když se někdo tak nádherně otevře, jako to umíte vy s Ivett, je svět naprosto dokonalý :-)!
Láska a všechno kolem stojí vždycky za to, byť se pak ukáže, že jsme něco, někoho, nebo sebe, odhadli špatně..Možná se zdá, že něco nebylo jak by být mělo, ale to není už ani důležitý. Mayo, pro tyhle facky od života, vždycky ráda nastavím tvář..Pro každý očekávání a následný zklamání, tahle krása stojí za to. Mý cesty vedou pořád bodláčím a platím za ně, bolí to…Ale vím, že jsem, nečekám v připraveným futrále na smrt!!
( A vím, že nejsem sama!! :-) )
Díky Mayo,stýská se mi po tvým humoru, doufám, že už chystáš něco ze života! Krásný dny a hodně hezkých chvil s dětmi! Pegg 

Emma:
Peggy zdravím :-)
Bezva nápad i počteníčko!
 Ivet a Mayo jste…..statečný ženský. Teď jsem chvilku přemýšlela, jak to nejlíp napsat, abych nebyla “patetická”, nebo tak něco. Ale ono je to asi opravdu nejvýstižnější.
Jinak myslím, že s Jazzíkovými brejlemi nic v našem životě nepřehlídneme. Nasadí-li brejle i chlapi -ti opravdoví, bude ten pohled určitě jasnější.
Dnes jedu s kamarádkami na hrnčířské trhy – už to asi nevydržím a o brejlích jim řeknu. Nová “optika” by jim taky docela slušela! :-)
U nás se válí mlha jako mlíko, ale je taková krásně perleťová, že by nad ní bylo sluníčko? A vyloupl se krásný den?
Nádherý víkend všem !!! :-)
 

Jazzík:
Ahoj dámy, jsem rád, že jste nesekli se sexem, moc pěkný čtení! A chlapi nic? Jeden mi nedávno říkal, že už “to” zaparkoval. Co byste na to řekli? Zbabělec!!!Witch:
Peggy, o potřebě dotýkání a milování ve vyšším věku je to právě tak. My jako děti jsme se ofrňovali nad čtyřicátníky, že by tohle ještě chtěli dělat – a ejhle, je nám o čtvrtinu víc, než jim a zase bychom se dokázali ošklíbat nad lidmi v sedmdesáti, osmdesáti a ještě staršími. Na jednu stranu se rozplýváme nad dvojicemi s diamantovou svatbou, na druhé jim upíráme šanci na víc, než pohlazení a přitulení. Někdy se to spojuje s vnímáním krásy. Napadá mi, že i vrásčitá kůže má svou estetiku, jenom jsme ji popřeli. Před sebou i před staršími lidmi.

Komentáře

  1. lukrecia napsal(a)

    Sex je kořením života, je to pravda známá a o věku se nezmiňuje. To jen naše děti jsou toho mínění, že posledního sexování jsme se dopustili devět měsíců před jejich narozením. Co mě se týče, pomyšlení na dva milující se staroušky vnímám jako důkaz o všemohoucnosti matičky Přírody nebo o dobrotivosti vůle Boží. Vždyť jakého jiného potěšení se člověk k stáru může dočkat? Svět ho opomíjí, protože vyšší věk není v módě a šedivý vlas znamená “nechoď mezi nás”. Rodina má vlastní starosti a naznačuje, že rodiče můžou odevzdat dárky a pak už neotravovat. Roky se ženou jako splašené a člověk, který si připadá použitelný, se utkává s bolístkami a odchodem z obvyklé scény. Stahuje se na okraj společnosti, aby udělal místo. Pak je každý pěkný zážitek vzácností, které si musíme považovat.

Napsat komentář