Kulturní ozdravovna

Slepičí polévka pro lidskou duši /Jaká matka, taková dcera
Příběhy o jedinečném poutu mezi matkou a dcerou

Tato kniha předkládá čtenářům to nejlepší, co na téma matka a dcera během patnáctileté existence série vyšlo. Patří k nejprodávanějším knihám, věnovaným roli matky a dcery.
Jak často jste zažili, že pubertální dívenka se urazí, ale současně se tajně usměje, když jí někdo řekne, že vypadá nebo se chová jako její matka? Otcové, bratři a přátelé jen nevěřícně vrtí hlavou, protože děvčata se zákonitě „mění ve své matky“.

V tomto souboru najdete povídky: O výjimečném poutu mezi matkou a dcerou. O nepochopitelné vzájemné podobnosti těch dvou. O vývoji vztahu rodič a dítě směrem k rovnocennému přátelství.         O změnách role, kdy nejprve je pečovatelem rodič a v jeho stáří roli pečovatele převezme dítě. O vnitřní síle dcer, zděděné po matkách. O bezpodmínečné lásce mezi babičkou a vnučkou.

 Nakladatelství Práh, 312 stran brož, zlatá ražba, MC 269.

   Lexikon slavných českých dynastií
Bohatě obrazově vypravená publikace přináší osudy padesáti významných českých uměleckých rodů, jejichž členy nebo zakladateli byli Mikoláš Aleš, Otokar Brousek, Vlastimil Brodský, Rudolf Hrušínský, Laďka Kozderková, Petr Kostka, Antonín Moskalyk, Vladimír Ráž, Stella Zázvorková a další známé osobnosti. Autorka Blanka Kovaříková zároveň mapuje, nakolik potomky těchto uměleckých rodů ovlivnilo prostředí, z něhož vyšli.

 

 

 
 
 
 

 

Copak mě nevidíš?
 
Knížku, na kterou vás chci právě dnes upozornit, si musíte v každém případě koupit, vypůjčit, dostat darem, (v ideálním případě snad i ukrást.) Dáte-li se do její četby, vsadím se, že Vás někdo nebo něco jen tak lehce od ní neodtrhne. Je totiž hustá!!!
Autor knížky povídek, fejetonů a „lodiček“, které na vás čekají, Eduard Čeliš, je velice dobře  po odborné stránce vyzbrojen k tvůrčímu psaní. Před  půl stoletím jsem ho totiž po celé tři dlouhé roky učil na osmiletce v Lázních Bělohradu češtinu. Opravuji: češtině!!!
Bohužel byl můj žák v následujících letech příliš zaměstnán v jiném oboru,  stal se vývojovým konstruktérem, takže jste se mohli většinou s jeho literárními pracemi většinou jen setkávat  v různých časopisech a novinách, pravidelně pak každý měsíc na stránkách Bělohradských listů.
Ve své první knížce, která mu před několika dny vyšla, se snaží vyznat  svou lásku, a teď ani trochu nepřeháním, řeknu-li: ke kouzelnému Podzvičínsku, svůj obdiv k osobnostem, které měly, a mnohé snad i dosud mají, k Bělohradsku  kladný vztah. Autor má totiž  maximální pochopení pro své spoluobčany, sousedy a kamarády, jejichž vtípkům naprosto rozumí a nezapomíná ani na svého největšího koníčka, jímž je stále sport.
Takže, prosím, neotálejte a dejte se do čtení! Opravdu nebudete ani v nejmenším litovat času, který nad  knížkou  Eduarda Čeliše strávíte.
Stanislav Rudolf 

 

 

Velká psí láska
Jste blázen do psů? Jestli ještě ne, tak po přečtení této knihy určitě budete. A jestli ano, tak si tuhle knihu náramně užijete.

Čtyři povolaní odborníci dali dohromady působivou směsici úžasných psích příběhů, které vás rozveselí i vezmou za srdce. Příběhy o štěňatech vybavených mimosmyslovým vnímáním, o psech hrdinech, o psech léčitelích, kteří svým páníčkům pomohli fyzicky, emocionálně i duchovně. Připojili k nim základní informace týkající se chování a výcviku psů, jejich zdraví i preventivní péče, jež může zvířatům prodloužit život. Nechybějí ani nápady, jak s psími kamarády sportovat či jinak trávit volný čas. Všechna ta důležitá fakta, skvělé fotografie a emotivní příběhy vytvářejí „opravdovou knihu“ pro „opravdové“ milovníky psů. (Nakladatelství Práh)

 

POSELSTVÍ ŠAMANŮ
Zachovat život na planetě Zemi. Objevit jednotu člověka a přírody. Poznat účinky celostní medicíny. Chápat krize jako šance. Sedmnáct rozhovorů s léčiteli a šamany ze šestnácti zemí v pěti světadílech. Staré vědění jako klíč k budoucnosti.

Tváří v tvář celosvětovým krizím se nositelé tradiční moudrosti, léčitelé a šamani poprvé v dějinách rozhodli otevřít své vědění západní civilizaci. Stali se tak prostředníky mezi tradicí a modernou, poutníky mezi světy a zvěstovateli starého vědění

Geseko von Lüpke se k sedmnácti takovým lidem vypravil a pořídil s nimi rozhovory. Kniha Poselství šamanů si klade za cíl předat obyvatelům západního světa téměř zapomenuté, ale vysoce aktuální moudrosti, které jsou nezbytné pro náš další život a přežití.

Vydal Práh, 384 stran A5, vázáno s přebalem, čb fotografie šamanů, MC 299,- Kč.

Svobodní zednáři
Mýtus a skutečnost, autor Jay Kinney.

Svobodní zednáři jsou spojováni s vševědoucím okem na dolarové bankovce, francouzskou revolucí, templáři a egyptskými pyramidami. Kolují o nich fámy, že jsou vším možným od tajné organizace elitních jedinců s obrovským vlivem, která ovládá svět, až po skrytou síť okultistů a pohanů, chystající se vytvořit nový světový pořádek, a tisícileté bratrstvo zachraňující prastarou moudrost díky esoterickému učení. Jejich tajné symboly, rituály a organizace jsou po staletí zahaleny tajemstvím a slouží jako zdroj jedné teorie za druhou. Kniha Svobodní zednáři uvádí pověsti o zednářích na pravou míru a odhaluje pravdu, jež je daleko podmanivější než mýty.

 Vydalo nakladatelství Práh, 300 stran A5, vázáno, MC 299,-Kč

Komentáře

 1. Jan Porizek napsal(a)

  Jaká matka, taková dcera… Před sňatkem míti oči doširoka rozevřeny, po sňatku pevně semknuty, včetně úst. Neboť když láska zavelí, rozum je v …

 2. wbgarden napsal(a)

  Myslím, že se kdysi říkalo, aká matka taká Katka….

  KLASIKA

  Přinesla cérka novinu
  že by snad stačila
  na celú
  dědinu

  Jistě bys stačila
  matka jí
  pravila
  kdyby ta žárlivost
  dokola
  nebyla….

  http://storm.interzet.ru/uploads/posts/2009-05/1243644214_079_pics.jpg

Napsat komentář