Knížky autorů Brejlí – dárky k Vánocům!

VÁNOCE a KNÍŽKY
autorů portálu BREJLE

Speciální ceny pro muže i ženy 🙂

Vážení Brejlíci!

Knižní distribuce kolabují. Navíc požadují od nakladatele více než 50% z ceny knihy.

Knížky menších nakladatelů se vesměs nemají šanci nabídnout čtenářům.

Hledáme cesty, jak se k Vám dostat!

Nabízíme Vám před Vánoci následující tituly s rapidně sníženou cenou.

Zaručujeme takovou konečnou cenu, aby i s dobírkou nepřevýšila běžnou prodejní!

Čtenáři z Prahy a okolí si knihy mohou vyzvednout přímo na naší pražské adrese za cenu, která nepřesáhne 100 Kč!

Seznam knih:

Jan Krůta – DOKTOR PETARDA

Jde o příběh světově uznávaného kardiochirurga, který se snaží prolomit svůj vlastní Osud za cenu nabourání do Osudů jiných.

Na obraz Petra „Petardy“ Abraháma se promítají životní peripetie  jeho kamarádů, přátel i nepřátel. Na velké ploše se zde rozehrává i postava „Petardova“ největšího kamaráda z dětství,  uznávaného fotografa a investigativního novináře Ondřeje Vany, který s „Petardou“ vstoupil jako student začátkem devadesátých let dvacátého století do velkým třeskem se měnící Prahy.

Rušnou dobu zaznamenáváme v prostředí kasina, kde si Petr přivydělává jako krupiér, v nemocnici, kam jako medik chodí na praxi, v bulvárních novinách, kde Ondřej  při studiu pracuje jako paparazzi, v prostředí pop-music a jejího zákulisí, ale částečně i v rovině vysoké politiky.

Když se oba bývalí kamarádi ze studií na zlomu svých padesáti let setkávají, život s nimi pokolikáté už  těžce zalomcuje. Osude můj, ty nejsi… to já jsem si všechno krásně nadrobil…

Vydalo nakladatelství Arcadia Art Agency
285 stran, pevná vazba s přebalem

Prodejní cena v obchodech 189 Kč
Cena Brejlí při osobním vyzvednutí: 100 Kč
Cena Brejlí  poštou: 100 Kč + poštovné, balné  = 180 Kč

Jan Krůta – LÍTALI JSME DO NEBES (NAHOŘE I DOLE BEZ)

Dvaadvacátá knížka spisovatele a textaře mnoha populárních písniček, přináší jeho poetické reakce na setkávání s lidmi, se situacemi, s láskami i neláskami. Stejně jako srážka s blbcem, je podle téhle knížky i srážka s anděli a každodenním přeplněným diářem součástí našeho vznášení se nebo supění životem. Je to nádherně vtipně ilustrovaná i graficky upravená kapesní knížka, kterou můžete číst pár vteřin, nebo hodinu, ve vlaku, v posteli, odzadu, odpředu, vzhůru nohama. Prostě knížka „chyť, jak můžeš“ do pohody i nepohody, do bleděmodra, pro zasmání i smutnění.

Obálka a ilustrace Jiří Votruba

Vydalo nakladatelství Arcadia Art Agency
Pevná vazba s přebalem
Prodejní cena v obchodech 149 Kč
Cena Brejlí při osobním vyzvednutí: 100 Kč
Cena Brejlí  poštou: 100 Kč + poštovné, balné = 145 Kč

Jiří Oulík – Z LEGRACE
Po jednadvaceti letech se právník, textař a humorista Jiří Oulík vrátil, aby dokončil svou žertovnou trilogii, započatou v letech 1985 a 1988 bleskově rozebranými tituly Z pilnosti a Z nerozumu. Nový soubor, nazvaný Z legrace, obsahuje 180 většinou kratších hříček, rošťáren a sarkasmů, rozdělených do tří navazujících epoch. V první autor s nadhledem připomíná absurdity a ptákoviny předcházející roku 1989, ve druhé se vysmívá různým pošetilostem posledních dvou desetiletí a ve třetí, stěžejní epoše s nadsázkou a ironií komentuje naši současnost i to, co nás ještě čeká.
Knížku – stejně jako obě předchozí – doprovázejí hravé a provokující ilustrace Jiřího Slívy a originálně  graficky zpracoval Jáchym Šerých.
Varování nakladatele: Humor Jiřího Oulíka je silně nakažlivý!

Vydalo nakladatelství  Arcadia Art Agency
Prodejní cena 290 Kč
Cena Brejlí při osobním vyzvednutí: 100 Kč
Cena Brejlí poštou: 100 Kč + poštovné, balné = 190 Kč

Oldřich Lichtenbeg – Čert a mlynář
(
Pověsti z Polabí)

Na motivy lidových pověstí napsal autor O.Lichtenberg nádherná vyprávění, která potěší nejen děti, ale i dospělé. V jednotlivých pověstech najdou známá místa a krajové pamětihodnosti obzvláště milovníci malebného Polabí. Poetiku knihy dovršují  vtipné celostránkové barevné ilustrace Jaroslava Dodala.

Vydalo nakladatelství Jan Krůta – Arcadia Art Agency
Pevná vazba, formát A4
Prodejní cena v obchodech 189 Kč
Cena Brejlí při osobním vyzvednutí: 100 Kč
Cena Brejlí  poštou: 100 Kč + poštovné, balné 170 Kč

Josef Hlinomaz – MAJOUCTA aneb Malující šašour
Z neucelených zápisků, fejetonů a útržků proslovených tu i onde uspořádal Jan Krůta.

Herec a malíř Josef Hlinomaz byl legendární figurou, vtipným vypravěčem a ve své době velmi módním a občas šokujícím „něžným malířem“.  Vzpomínková kniha sestavená z útržků jeho vyprávění, korespondence, neuspořádaných zápisků, dobových interview zachovává autenticitu Hlinomazovy osobnosti a je jeho dokonalým autoportrétem.

Vydalo nakladatelství Arcadia (1. vydání) a nakladatelství Baset (2. vydání)

Prodejní cena 249 Kč
Cena Brejlí při osobním vyzvednutí: 100 Kč
Cena Brejlí  poštou: 100 Kč + poštovné, balné = 180 Kč

 

Jan Krůta – KRÁTKÝ ŘÁDKY aneb Písničky bez not
Z předmluvy: „Přemýšlím, jak nazvat tuhle knížku. Možná by se mohla jmenovat Křísničky. Jako že když slova křísnou o sebe, vyletí jiskra. Nebo že jsou o momentech, které mě křísly…“

Písňové texty a básně, některé zhudebněné, částečně čekající na zhudebnění, některé notoricky proslavené různými zpěváky.

Obálka ak. mal. Kamila Ženatá

Vydalo nakladatelství Arcadia Art Agency
Prodejní cena 189 Kč
Cena Brejlí při osobním vyzvednutí: 100 Kč
Cena Brejlí  poštou: 100 Kč + poštovné, balné = 145 Kč

 

Jan Krůta – JIZVY NA ZIP / BYLO DEBILO
Z recenze: Jizvy na zip jsou ohromné čtení, neuvěřitelně dobře  napsané, se skvělým postřehem, vynikajicím způsobem vystihující ovzduší doby. Je to nádherný – a přitom zcela jednoduchý příběh. Krása je jednoduchá a jednoduchost krásná. Nádherný a kultivovaný jazyk… Navíc je knížka skvěle vypravená, velice mazaně sestavená jako dvojknížka…”

Obálka ak. malířka Kamila Ženatá.
Vydala nakladatelství Arcadia Art Agency a Epocha
Prodejní cena 180 Kč
Cena Brejlí při osobním vyzvednutí: 100 Kč
Cena Brejlí  poštou: 100 Kč + poštovné, balné = 170 Kč

 

Jan Krůta – KLEC NA SLAVÍKY
Historie ankety Zlatý slavík se začala psát roku 1962 v redakci časopisu Mladý svět. Podrobný přehled všech výsledků, rozbory, úryvky z dobových článků, nadčasové komentáře autora a jeho interview s personami, které stály v pozadí a populární hudby těch let a silně ji ovlivňovaly (Ladislav Štaidl, František Janeček, Pavel Vrba, Karel Vágner, František Ringo Čech…). Unikátní autentická svědectví, paradoxy tehdejších žebříčků, pohledy do zákulisí ankety! Autor  a kulturní redaktor Mladého světa se dvanáct let bezprostředně podílel na prezentaci ankety nejen v Mladém světě, ale i v televizi a dalších  médiích.

Kniha je doplněna velikým množstvím unikátních fotografií fotoreportérů Mladého světa Miroslava Hucka a Miroslava Zajíce.

Vydala nakladatelství Arcadia Art Agency a Epocha
Prodejní cena 240 Kč
Cena Brejlí při osobním vyzvednutí: 100 Kč
Cena Brejlí  poštou: 100 Kč + poštovné, balné = 180 Kč

 

Jan Krůta, Dalibor Janda – ROKY JAKO MOTÝLI
Předčasné memoáry trojnásobného Zlatého slavíka, který svým „chraplákem“ těšil a těší  své posluchače a strašil ve snu svým, jak říkali „nesocialistickým hlasem“ a vzhledem, předlistopadové funkcionáře. V době, kdy všichni byli vyholení, chodil se strništěm na obličeji, kdy všichni zpívali v televizi předepsaném saku, on raději do televize nechodil. S hardrockovými kořeny svých mnoha let prozpívaných na venkovských zábavách se propracoval až do špičky české populární hudby. Samorost s neuvěřitelně intenzivními koníčky (motýli, hvězdy, zahrada, historie) dává nahlédnout do svého života tak, jako to nedopřává ve svém domku za Prahou nikomu jinému.

Notové materiály, fotografie ze soukromého archivu.

Vydalo nakladatelství Hurikán
Prodejní cena 180 Kč
Cena Brejlí při osobním vyzvednutí: 100 Kč
Cena Brejlí  poštou: 100 Kč + poštovné, balné = 160 Kč

Poslední básnická sbírka Vladimíra Stibora z roku 2009 Jablko smírčího soudce . Cena pouze pro čtenáře Brejle.net 88,-Kč + poštovné 20,-Kč

Básnická sbírka Vladimíra Stibora z roku 2008 Conquistadoři noci a jejich psi. Cena pro čtenáře Brejle.net 88,-Kč + poštovné 20,-Kč. Několik posledních výtisků. Kontaktní adresa: stibor.vladimir@centrum.cz

Všem dalším autorům publikovaným v rubrikách portálu Brejle.net otevíráme tímto dveře k prodeji jejich publikací !!!

Objednávky:
jan.kruta@seznam.cz

Komentáře

 1. Emma napsal(a)

  Výborný nápad!
  Objednat lze přímo v redakci Brejlí?
  Em

 2. josef tomas napsal(a)

  Milí přátelé,
  já nabízím svou dávnou knížku “Vzpomínka na domov”, ve které jsou básně, které jsem posílal mamince z Austrálie od 1980 do 1984, napsané ‘pod tlakem’ vědomí, že už ani ji ani svůj domov nikdy neuvidím. Ten domov jsem uviděl v prosinci 1989, ale maminku už ne. Pan Krůta několik výtisků má. Určení ceny přenechávám jemu.
  Váš Josef Tomáš

 3. Ivet - Mejsehezky napsal(a)

  Já jsem zajímavá autorka, nabídla bych svou knížku, jenže já jí ještě nečetla. Netuším, jak byla upravena, co vynecháno. Pokusím se umluvit nakladatelství o pár výtisků 🙂

  • Jan Krůta napsal(a)

   Ivet, napiš mi, co bys nabídla a jestli by nakladatelství bylo ochotno Tvoje knížky takhle nabídnout. U Tebe udělám rád výjimku a všechny Tvé objednávky Ti předám, aby je vyřídilo nakladatelství. Od jiných autorů budu muset vybrat nějaké procento, protože s logistikou, rozesíláním, skladováním, balením atd. budu mít spoustu práce.

   • Ivet - Mejsehezky napsal(a)

    Víš, Honzíku, nabídla bych “Svlečenou do naha”, bohužel, vůbec netuším, kolik výtisků bylo vůbec vydáno. Pozeptám se, ale mám dojem, že vyúčtování se dělá jednou za půl roku. Dám vědět a děkuji, napíšu na Eroiku 🙂

   • Jan Krůta napsal(a)

    Ivet, jak je možné, že nevíš, kolik výtisků bylo vydáno? To je přece základní údaj ve smlouvě! Je povinností nakladatele to do smlouvy vložit!

   • Ivet - Mejsehezky napsal(a)

    Ať koukám, jak koukám, já to tam nevidím. je tam něco o procentu z kupní ceny, ale počet vydaných nee.
    Honzíku, znáš mě, jsem velmi nepraktická v těchto případech 🙂

 4. wbgarden napsal(a)

  Svlečenou bych bral taky a nemusí být ani do haha. Účtuji hned. Neb éro už mi iká…
  http://ru.warnet.ws/img4/188/pod/66.jpg

 5. wbgarden napsal(a)

  Jó, kdyby to tak bylo šecko s úctou a něžně jednoduché…

  NO TOTO…

  Vidlema Helena
  opíchala Viléma
  na chatě

  Když Vilém
  okaté
  věnoval se
  Hátě

  Již dříve
  nahaté….

  http://www.shodka.net/attachment.php?attachmentid=17550&d=1206921164

 6. Ivet - Mejsehezky napsal(a)

  Spěchala zhora
  děvečka Zora
  prý si dnes z hřiště
  donesla klíště
  Doktor ji z mdloby
  ubohou zdvihá
  Holka nešťastná
  vždyť to je piha
  🙂

Napsat komentář