Jsi snad můj vychovatel, nebo co?

 Rozčiluje mě, jak se počítač neustále sám od sebe obnovuje. To je pořád: Nevypínejte – aktualizuju. Update.

Od doby, kdy se člověk připojil k síti, chová se jeho počítač, jako by patřil sám sobě. Kdybych nevěděl, co je uvnitř, tedy kovy a plast, skoro bych myslel, že ta bedna myslí, ne já, který ji ovládá. Nebo by měl ovládat.
Přestává mě bavit, když píšu a program mi co chvíli červenou vlnovkou podtrhne chybné slovo nebo šedivou vlnovkou špatnou vazbu. Nebo cokoliv, co se neslučuje s jeho míněním. Respektive pamětí. Co je mu do toho? Co furt do mě strká a napomíná mě? Co rejpe: dávej pozor, myš se píše s tvrdým y, ty trdlo, udělej čárku před ale, a co velké písmeno ve jménu, kdo za tebe bude mačkat Shift? A pořád dokola. Prostě nesnesitelné! Naštěstí se to dá vypnout. Samozřejmě. To bych se ale uvypínal…
Jenže co s tím? Mám se snad vrátit na strom?

Komentáře

 1. Holzelova napsal(a)

  taky mně ten chytrolín leze občas na nervy… ale zase mě živí:-)))…

 2. Radkin Honzák napsal(a)

  V zaměstnání jest mi pracovat na přístroji, který mě bez upozornění a zákeřně opravuje sám a protože je blbý, neumí spoustu věcí, zato je arogantní a klidně do textu nacpe své bláboly.
  Napsal jsem pacientce doporučení na vyšetření ŠTÍTNICE, přístroj si ale umanul, že by měly být vyšetřeny její STÁTNICE, na což ona reagovala nevrle, že nestudovala právnickou fakultu v Plzni.
  Buďme ale rádi, že se za našich životů nenaplní chmurná vize jedná sci-fi povídky, v níž počítač na magistrátu zaregistroval pozdě vrácenou knihu do městské knihovna a požadoval pokutu. Když nedbalý čtenář nereagoval, úroky a penále narůstaly, až dosáhly astronomické částky, která ohrozila rozpočet nejen města, ale celého státu. Za ekonomickou vlastizradu byl pak nebohý čtenář odsouzen k smrti a mám dojem, že nakonec též popraven.

 3. Ondra napsal(a)

  Tyhle červené a zelené vlnky mě taky štvou,ale kdo je určitě nepoužívá jsou redaktoři Novinek.cz.Tam je kolikrát v jedné krátké zprávě několik hrubek.

Napsat komentář