Cos k fenoménu „chladných krasavic celebritního typu“

Přečetl jsem si na jistém internetovém portálu článek Alexe Koenigsmarka, ve kterém pojednává mimo jiné o „chladné krasavici, plavovlásce celebritního typu“ ve velkém offroadovém BMW, a o fenoménu těchto krasavic vůbec.

Následná diskuse se vedla různými směry, až vyústila v prohlášení – cituji  „jako dobytek se za volantem chovají převážně chlapi, ale schytá to blondýna, které to trochu drcne na výmolu“ – konec citátu, od autorky, která si zvolila příznačný nick  „ženy všech zemí světa spojte se!“.

Což už mne nenechalo chladným, abych si nedovolil také názor:

„No, teprve teď, po komentářích některých děvčat jsem si uvědomil, že tady my mužští (schválně nepíšu “chlapi”) ohledně těch blondýn tančíme na tenkém ledě. A že si nepřipouštíme, že to je vlastně důsledek odvrácené strany mince člověčí sexuální přirozenosti spočívající v polygamii (monogamie, jak všichni víme, není člověku jako živočišnému druhu přirozená, je důsledkem náboženství, kultu, tradic atd). Že my, mužští, považujeme za přirozený projev oné polygamie postoj mužů v tom, že jejich úkolem je co nejrozsáhlejší rozšiřování svého genetického kódu (dnes už ztěží rozšiřování, že – stačí “jalové pokusy”), a už si jaksi nechceme uvědomovat, že přirozeností samičí je v tomto ohledu vyhledávání a připoutání se k “nejkvalitnějšímu” samci (všichni známe jeleny “vůdce” stád laní, jednoho kohouta na hnojišti v hejnu slepic atd.), což teprve jsou ti CHLAPI. Chlapi, kterými my mužští nejsme, a tak máme doma to, co máme, kdežto oni mají ty atraktivní blondýny ve svých BMW, Porsche či Volvech.
Tak už si to konečně přiznejme, pane Koenigsmarku!“

Co vy na to!?

Komentáře

 1. wbgarden napsal(a)

  Se mi dost líbí, když se o některých ryze užitečných záležitostech vůkol frustračně teoretizuje. Talže drobátko z praxe, jak je mým dobrým zvykem.
  Kdo jednou prubne tlustou gumu a zjistí, že se nemusí dívat tatrám pod sukně, tak už do jiného auta nevleze. Což je pochopitelně zanedbatelné, ale kdo jednou zkusil lesní cesty naostro v předjaří po polomech, škoda mluvit…
  http://kiasorento.proboards.com/index.cgi?action=display&board=Pictures&thread=8382&page=1#51243
  O českých celeritkách pak toto…

  ZMISS

  Už zas spěchají masy
  na přehlídku
  krásy

  Jako první Zdoběna
  musí být
  oceněna

  Na výstavě intelektu
  vyhrála už láhev
  sektu

  Teď porazit chce Verunu
  chce nosit zlatou
  korunu

  Chce být miska česká
  protože je
  hezká…

  http://kaifolog.ru/uploads/posts/2009-08/1249614882_107.jpg
  Tož tak v roce novém….

 2. poletucha napsal(a)

  Kdybych si mohla vybírat… Zasním se a představím si pár exemplářů “chlapů”, tedy některých majitelů atraktivních blondýn celebritního typu, off-roadu/ů, houfu bodyguardů a proti nim pár nefalšovaných mužských. No, kdybych si mohla vybírat, pak mužští vyhrávají. 😀

 3. Lex napsal(a)

  poletucha, sasanka
  Díky, dámy. Kvůli takovým, jako jste vy, máme doma To (skutečně s velkým “T”), co máme, a ne ty “chladné krasavice, plavovlásky celebritního typu”, jak je popsal Alex Koenigsmark. Protože to byly dívky a ženy, se kterými stálo za to zestárnout. Což by s těmi “blondýnami” šlo ztěží.

 4. wbgarden napsal(a)

  Pro radost vůkol intošstva dovolím si zde publikovat jistě hloupou blonďu, ale s nádherným pozadím. A šlo by to sichr jedna radost, a o stání rači ani nemluvím. Dámy jistě prominou….
  http://i2.ambrybox.com/141110/1289738926753.jpg

 5. Jan Porizek napsal(a)

  Dívky a ženy “se kterými stálo zato zestárnout” jsou poblíže a v držení chlapců a mužů, “se kterými stálo zato zestárnout”. Tudíž nás. Viďte, pánové a dámy.
  Vše ostatní je planá lebeda, byť umně našminkovaná.

 6. Peggy napsal(a)

  Ahoj Wb.. myslím, že tak nějak by mohl vypadat Ráj, ne? Pánský oddělení!!! Ale byť je ta dáma blond, má všechno co má baba mít, i ten výraz v obličeji není přiblblý.. pak že všechny blond jsou ze stejnýho těsta! A vůbec? kde je Maya?? Mayo, pomóóóc!!!!!

 7. Peggy napsal(a)

  Jo a Wb! nemohu opominout tu Timurovu partu v lese.. Hajnej by se divil, pokud to nezorganizoval sám..:-) nebo je to pracovní skupina ve vaší garden? pěkný, to je skttečný výběr.. 🙂 dobrý, fakt..

 8. wbgarden napsal(a)

  Jakýpak Timur, jakápak parta, Peggy. To jsou jen naši zajíčci. Snoví pochopitelně…
  Realita pak zde..
  http://www.xoxma.lv/uploads/posts/2010-04/1271054965_podborka_100.jpg

 9. Peggy napsal(a)

  No někdy je to fakt Wb pořádný masakr..chichi, Prý zajíčci!!!!!!!!! já se bodnu, jak potom ale vypadaj Velikonoce? A ten reál? Hodně drsný.. Pokud je to rodina, sedřete si ženu!! ale možná je to tchyně, kdo ví.. 🙂 dík, zase trocha humoru..chichi, pěkný večer, myslím, že jste kandidát na humoristu v Brejlích, alespoň já to tak nějak vidím, jste zatím nepřekonaný..:-)!

 10. lukrecia napsal(a)

  Milí přátelé, být připitomělou blondýnou nemusí být tak špatné, jak se to na první pohled jeví. Muži bývají postiženi ochranářským puzením a taková hloupoučká blondýnka může být i zatraceně chytrá ženská. Boduje před emancipovanými snaživkami. Je to sice frustrující, leč hořká pravda.

 11. Peggy napsal(a)

  No já už byla na odchodu, ale tohle ještě musím!!!:-) Kdo vypustil tyhle krávoviny o spojitosti rozumu s barvou vlasů? pořád se někdo na účet bloncek baví,ale já znám tolik brunetek, co jsou v hlavě naprosto vypatlaný!!! Bloncky! braňte se! proč si tohle necháváme pořád líbit, dost na tom, že ženský jsou srovnávaný pořád se slepicemi, chichi.. ale upřímě. tohle srovnání, to mi mnohokrát na ženský rod sedí.. chichi, ale nikomu to neříkám,jen si to v duchu sebekriticky myslím.. :-)))) No a chlapi se posmívaj a myslím, že do dneška jsou na měkko, když vidí tu nádhernou,pořád nepřekonatelnou Merilin..
  a vlastně, je tohle o rozumu??? chichi..No já tedy nevím, mohla-li bych si vybrat, tedy raděj za Merilin, ten mozek je občas k ničemu,za Merilin je život poněkud snazšíí, říkejte si co kdo chcete..(Nevztahuji její podobenství k jejímu osobnímu životu, to jezase o něčem jiným, jde tu o pouhý vzhled a blond vlasy!!)Chichi..

  • lukrecia napsal(a)

   Zdravím, včera jsem nějak opomněla dodat, že u chlapů se inteligence podle barvy kštice snad ani odhadovat nedá. Tady v tom brání nedostatek porostu, tudíž z nich mluví závist. Mnozí by rádi šli třeba i za pitomce, jen kdyby měli vlasů jako Einstein. Mužský intelekt se projevuje hlavně ve vztahu k televiznímu ovladači a korelací mezi poslechem politických keců a vypitých piv. Skutečně chytrý chlap často netuší, kde se televizní ovladač válí a neopakuje, co mu sdělili v TV.

   • Peggy napsal(a)

    Pěkný večer Lukrecie. Myslím, že tahle slova asi tady adresáta nenajdou..Tudíž, nemůže se zde asi žádný z chlapů za ně zde naštvat. A cose vlasů týče, úplně vidím, jak se třeba takovýmu Wb právě vypíná. hruď…. chichi
    Ale jiank se musím těchto “bezbarevných”zastat, hlava do hladka třeba ohlená je náhodou moc pěknej úkaz, mluvím za sebe, líbí se mi chlapi, co maj hlavu bez porostu, a je fuk, jestli ze zbytku mají mini trávník, nebo vysoký lesk! Je to v mých očích sexy.. úplně nejvíc horší :-), je přehazovačka.. chichi, tak ta ubere i jinak sexy chlapovi všechno..
    Lukrecie, jinak mi vyvstal skoro smrtelnej pot na čele.. Vy jste fakt čarodějka, copak se nbojíte za ta odvážná slova na adresu mužů? je to na upálení! chichi.. no o jednom co by se mu to o tý telce nezdálo, taky vím.. Hezkou dobrou noc, vikendovou..

   • Lex napsal(a)

    Náhodou, Peggy,
    mě tedy “lukrecia” vystihla naprosto přesně. Blb bez vlastního názoru, co ví akorát, kde je ovladač k televizi a kde je na klábosnici ctrl+C a ctrl+V. To tu konec konců může potvrdit kdekdo. I kdysi na “Vanilce”. Jen ve volných chvilkách mezi tím barák postavit, stromy zasadit, syny zplodit (to bylo nejsnazší). Doktorát a profesní pozice, to byly samozřejmosti, to se nepočítá. No, a teď důchod. Televizní ovladač, politické kecy, pivo, prostě to, na co stačí intelekt.

 12. Sasanka napsal(a)

  Tak pozor – jsem blondýna… 🙂 Nemám pocit, že bych kvůli “zlaté hřívě” utrpěla nějakou inteligenční újmu – ale možná to bude právě tím, že jsem blondýna, ne? 🙂 🙂 🙂 Prostě jsem tááák hloupá, až si o sobě myslím, že jsem chytrá… 🙂 🙂 🙂 Ale vážně – já se někdy moc nedivím, že se o ženách mluví jako o slepicích. Když některé poslouchám, mám pocit, že se skutečně nacházím nedaleko od kurníku. A když poslouchám některé chlapy, mám pocit tentýž. Takže ono to asi nebude ani barvou vlasů, ani pohlavím… 🙂 Jinak tedy ale znám dvě dámy, v jejichž případě se musí i slepice urazit, když s ní jsou srovnávány. A víte co? Obě jsou černovlasé… 🙂 Hurááá… 🙂

 13. Lex napsal(a)

  Milé dámy,
  osobně si myslím, že pojem “blondýna” ve skutečnosti není o barvě vlasů, že je to “kategorie”. Podobně jako “policajt”, “učitelka”, kdysi “dělostřelec”, “havíř”, “Roubíček a Kohn” apod.
  Ale pro ty, co opravdu chtějí vědět, co je to “blondýna”, to, myslím, naprosto geniálně zpodobňuje Iva Pazderková – přece to znáte http://www.youtube.com/watch?v=VCR0zUdxPlY
  a skoro všechno, co “Na stojáka” natočila.

 14. wbgarden napsal(a)

  Já a humorista, Peggy. Já jsem zapšklý introvert. Jenže když semotamo vůkol spatřím nějakého samozvaného frustračního kazatele či jiného výsostného jistě krasoducha tak moje drobet pokročilé pubertální já opět radostně povyskočí a rázem je ze mne starej dobrej ostrostřelec.., a zase jako za mlada se mně chce něco říct…
  Mistrová šlo by to…
  Kde se ti mudrcové furt berou?
  Jinak na blonďačkách je též jistě velmi zajímavé to, jo, že dost těchto cvajštajnek si neustále přebarvuje kořínky vlasů na černo… kdoví proč..
  http://images.bugaga.ru/posts/2009-10/1255235782_dools_1.jpg

 15. Peggy napsal(a)

  Ježiškote Wb, co je zase tohle??? kam na to chodíte, tak to jsou fakt hnusný bloncky, tohle máme v našem klubu? ale jinak dík, je jen škoda, že jsme nezaložily nějakou stranu, navrhla bych jejich vyloučení za přílišnou aktivitu.. 🙂 no ale nevím, tohle jsou Bloncky hodně vlivný, stojí za nimiprachy, takže zase by nebylo po mým,, nějak se nedaří..nejlípo se mi vede stejně v kuchyni.. tak zůstanu na svým.. je to stopro apespo%n užitečný a radost to přináší dokonalou.. tak jo, dobrou Wb, a ty hrozný drsný věci, jak veze ten blondýn , ty už raděj ne.. nebyl by tam nějakej pěknej a milej šedesátník? nemusí být zas až tak vybavený, jak vy to s oblibou sázíte, stačí, aby byl milý..usměvavý, úsměv pořád chybí.. 🙂 mějte se, máte už oblevu? to se bude bruslit!!!

 16. wbgarden napsal(a)

  Peggy bez oblevy to samozřejmě nejde. Svět je drobátko též o tom, že se to furt střídá i když někteří by to nafurt nejračí měli furt. Tůůdle…
  Jinak lehce zamrzlej átník tu. Čert ví co očekává. Že by blonďu. Asi ne. Všelikým rozmarrným kuchyním pak v určítém věku je třeba vyhýbati se už. Pochopitelně s úsměvem. Či Či.
  http://www.bugaga.ru/uploads/posts/2010-11/1291027635_fun-18.jpg

 17. Peggy napsal(a)

  Hahaha, Wb, tak tohle mi ušlo, to je fakt silný… 🙂 i když.. něco nebo jistý zvyky domácích, mi to připomíná..A ta kuchyň? žádný strachy, na tu mou, nebylo za dlouhý věky stížnosti.. I když, lhala bych, ochutnala-li některou krmi, svýho času má tchyně, vždycky vady byly!!! 🙂 ona by to “urobila jinak a lepší”!!chichi, ale i to k životu patří.. a jen tak, na okraj, byla , co já ji poznala, šedivá jak vlčí kožíšek, podle teorií, zde probíraných, by sedla na blond.. tak nevím.. dobrou Wb, a je to jistý, souhlas, stojatý a zatuchlý vody nemusím.. i když, občas to nějakou bouli stojí! a le nenudím se a žiju,, svět je pořád krásný, i když nad námi bdí pošahaní politici.. .-)jdu.. pro dnešk stačí..

 18. Peggy napsal(a)

  A doprčic, já už chtěla za tím mým.. k televizi, chichi.. Lexi, všechno na světě je složitější, jak na první pohled vypadá..když je chlap utahanej z práce, celý den absolvuje jistý blbnutí, aby přežil, je to asi pochopitelný.. nají se,( můj muž říká, že se mu tím odkrví mozek .-) a pak jen napůl bdí.. Je to šílený, jak se u nás doma říká, “lupká”.. a jen fakt samý ty nejstrašnější blbiny.. obhajuje se, že u toho nemusí myslet.. No a to mu tedy fakt věřím!! ale nezlobím se, já se nenudím, nevydržím v nečinnosti, ani po večerech.. ale nadšená nejsem, kolikrát bych chtěla něco zhlídnozut taky.. a tak je uplně nej, když usne, já mu zpoza něho vylovím ovladač a jedu si to svý.. a když se vzbudí? jak kdy, končí na sportě,, no a po nocích, někdy tam vydrží hodně dlouho.. No co já vím? ale at se dívá.. lsečny jsou po půlnoci přece dospělým povolený.. a jsou některý fakt pěkný.. já si čtu a on se dívá.. asi..chichi DobrouLexi..ach ta Lukrecie, co já všechno nanakecala.. zase..chichi

 19. lukrecia napsal(a)

  Pro Pegy, pro Lexe…Samozřejmě, že pánové, přítomní na Brejlích, se vymykají většině. Jsou natolik mimořádní, že je mezi české uctívače ovládačů ani nepočítám, tudíž jsem na to neupozorňovala, vždyť oni sami vědí, jak se vymykají průměru. A odvážná být můžu už proto, že týpky, na kterých jsem si drze smlsla, mě neupálí, protože nemůžou najít zapalovač a taky proto, že Brejle v životě nenajdou! To by je museli nalívat v hospodě k pivu.

 20. lukrecia napsal(a)

  Zapomněla jsem na to nejpodstatnější! – Abych náhodou nebyla nespravedlivá k pánům z Brejlí, tak upozorňuju, že oni jsou mimo již zmíněnou kategorii! – Jak velkého úspěchu se i v naší zemičce dočkal americký Bunda! Nebude to tím, že mužský svalený před obrazovkou, s jednou rukou za opaskem a druhou na ovladači, je nadnárodním typem, představuju si, že protějškem blbé blondýny? Jenomže to nesvědčí o nízké úrovni takových Alů, oni jsou životaschopní, mnohdy i žádaní, alespoň v mladších letech. Jestliže si žena vybírá to geneticky nej, jak občas tvrdí věda, znamenalo by to, že tenhle prototyp chlapa je jakousi zárukou pro potomstvo. To by ale přeneseně znamenalo, že blbá blondýna – chytrých se to netýká – rovněž. A pak se v tom má člověk vyznat. Zítra bych si měla udělat tmavý přeliv. Třeba pochopím.

 21. alex koe napsal(a)

  Post scriptum:
  Z citátu nevyplynulo, že můj původní fejetonek nepojednával o blondýnách a podobně, ale šlo o to, že v Dobřichovicích, kde nyní žiju, musí ten, kdo na sebe trochu dbá, mít terénní automobil (protože ho na nic nepotřebuje) a kdo nemá na opravdu terénní, musí mít SUV. Já nemám. Dále jsem popisoval, jak jsme jednou jeli všichni krokem totálně roztřískanou silnicí, která hrozila utržením kola, tlumiče, čehokoliv a jak se kolem nás prohnalo to nejdražší SUV BMW, řízené blondýnkou “chladného celebritního typu”, jež se při každém nárazu upřímně chechtala a zjevně si myslela “však ty to klidně zaplatíš, blbečku” – a udělala mi velkou radost.

Napsat komentář