Abeceda tajemna – díl V.

     Před dávnými a dávnými časy….začínají se pohádky, ale i příběhy různých znaků, amuletů, symbolů a relikvií spojených se světem záhad a tajemna. Lidé od počátku věků nosili různé symboly, které je měly ochraňovat před neštěstími a pohromami.

I dnes jsou různé přívěsky a další předměty poměrně populární. Většina z nich sama o sobě nemá žádnou sílu, nicméně ve spojení s vírou člověka v jejich moc…ale o tom až jindy. Už jste někdy šli kolem obchodu, kde se podobné věci prodávají? Co jste cítili? Pokud vás tato oblast jen trochu zajímá předpokládám, že se vaše oči dívali do výlohy, ba co víc, možná se vaše oči zastavili u takového obchodu a v duchu jste vybírali, který ze symbolů by se vám líbil nebo hodil nejlépe. Pokud jste do obchodu nevešli, ani tam nevcházejte, byl by to pro vás stejně jen draze zbytečný předmět.

     Pokud chcete mít něco doma, co bude tajemné a zároveň užitečné, pořiďte si kámen. Je jedno, zda ho najdete u řeky nebo v lese, je jedno zda to bude jeden z těch polodrahokamů prodávaných v obchodě. Důležitější než jeho vzhled nebo cena je jeho energie. Něco, co vás k němu bude přitahovat, teplo, které z něho bude vycházet, pokud si s ním budete přejíždět po kůži. A když se s ním naučíte hrát, když se budete cítit unavení, naštvaní nebo jakkoliv jinak ne sví, nejenže pro sebe uděláte něco dobrého, ale tahle zkušenost se vám bude hodit do dalších dílů Abecedy.

     Dnes místo příběhu přidávám jeden z magických symbolů, jež ještě nebyl správně rozluštěn a u kterého se mnozí domnívají, že je ochranou proti požárům a jiným zlým událostem. Vědátoři se shodli jen na jakémsi překladu slov v magickém čtverci (Rozsévač Arepo drží s námahou kola)

To, zda vás symbol osloví nechám na vás, kdo si bude chtít vyzkoušet jeho moc, ať si jej překreslí na kousek papíru a vloží jej pod živou pokojovou květinu.

S  A  T  O  R

A  R  E  P  O

T  E  N  E  T

O  P  E  R  A

R  O  T  A  S

            

Foto: Jan Krůta

Napsat komentář