Abeceda tajemna – díl IV.

Tématem dnešního dílu je věštba. Zkráceně by se dalo říct, že věštba je slovy pronesená vize budoucnosti nějakého subjektu. Skutečná věštba bývá obvykle nahodilá a je výsledkem reakce na nějaký velmi silný podnět.

Je velmi konkrétní a barevná. Nelze ji nijak vynutit. Dnešní věštci pracují s kartami a podle pravidel hry „odhalují“ vaši budoucnost. Aby dodali sílu pravdivosti svým předpovědím, nejprve z vás lákají dobře položenými otázkami to, co vlastně chcete slyšet. Nazývají se sice věštci, ale se skutečným významem tohoto slova mají jen málo co do činění. Jejich předpovědi jsou nekonkrétní a mohou být aplikovány na kohokoli. Třeba i na vaši sousedku.

     Možná vás napadá otázka, jak rozeznám podvodníka od skutečného čaroděje. Je to celkem jednoduché. Stačí jen jedno, navštívit jej bez touhy vědět, jestli se do pondělí zamiluji, či zda ten či onen je ten pravý a všímat si toho, co věštec dělá a jak mluví. Dobrý psycholog vás sice může na chvilku zmást, ale pořád si opakujte, kolik mi položil otázek a neodpověděla jsem mu náhodou tak, aby toho obratem ruky využil?

     Malý příběh. Slavila jsem narozeniny. Ještě ty, jejichž slavení má význam a tak jsem si to chtěla užít. Opít se s přáteli, poslouchat skvělou hudbu, tancovat, možná se i k někomu přivinout, kdo ví. Seděli jsme v klubu, který byl tak trochu jen pro nás, kde se scházeli všichni, co jim hudba učarovala tak, že se jí věnovali aktivně. Měli jsme se vzájemně hodně rádi, i když samozřejmě drobné rozmíšky tu a tam kalily vodu. Petr přišel později než ostatní, popřál mi s obrovskou kyticí a současně se omlouval, že bude muset odejít, protože má ještě důležitou večerní schůzku, která bude dost dlouhá a už se nevrátí.. Vzala jsem ho za ruku a řekla, že má ještě čas, protože dáma, se kterou se má setkat se sama mírně zdrží a za chvilku mu zavolá, že nemá spěchat. Myslel si nejspíš, že jsem už drobně opilá a tak se jen nervózně a nejistě pousmál. Já ale v klidu pokračovala. „Ta dáma, mimochodem velmi atraktivní a velmi vkusně oblečená do šedivého kostýmu, bude sama dost spěchat a má již dobře promyšlené, co ti nabídne. Neboj se pro tebe to dopadne velmi dobře, i když budeš ze začátku nervózní a ta situace bude trvat až do doby, než si ta dáma rozpustí své dlouhé černé vlasy. A ještě se sem vrátíš. Dobrá pořízení a teď už běž,“ odříkala jsem lehce a postrčila ho ke dveřím. V té chvíli mu zazvonil mobil. Domluvil a dost zvláštně se na mě podíval. Já mu už ale nevěnovala dál svou pozornost, věděla jsem, že se vrátí. Vrátil se a řekl, že má ze mě strach. Přivinula jsem ho k sobě, políbila lehce na tvář a do rána jsme oslavovali oba. On skvělou nabídku a já …o rok života víc. Ale kdo by počítal nicotné skoky v lidském životě.

Komentáře

  1. Ondra napsal(a)

    Ano,je to přesně tak,jak říkáte.Kdysi mi jeden “kouzeník” v mírné opici ten trik s vykládáním karet prozradil.Začnou velmi obecnými otázkami typu”tady vidím,že se vám v minulosti stalo něco nepříjemného”-komu né,nebo “vidím,že jste měl i nějaké zdravotní problémy”.Kdo je neměl,že.Na některou z těchhle otázek se většinou každý chytí a rozpovídá se sám a on už mu potom vlastně jen říká jinak to,co mu ten dotyčný řekl.Naprosto stejné je to i s výkladem budoucnosti,dozvíte se zase jen obecné věci typu “Dávejte si pozor na zdraví”.To musíme všichni i bez karet.Další jeho oblíbenou je “Ve vašem okolí je někdo,kdo vás nemá rád”.Asi těžko najdeme člověka,kterého milují naprosto všichni.Přesto věřte,nebo ne,tenhle člověk z toho má už někoik let velmi slušný příjem.Vůbec netvrdím,že jsou všichni takoví,ale mezi kartáři a léčiteli je určitě spousta šarlatánů,které z vaší budoucnosti zajímá jen to,kolik jim dáte.

Napsat komentář