O projektu

Pro Vás, co se znovu chystáte létat…

Patnáctého září 2010 v 15.15 hodin jsme otevřeli nový portál „pro párkrát dospělé“. Znamená to, že máme za sebou několikerou pubertu, my kluci jsme párkrát mutovali, vy – holky – jste možná měly své zkušenosti s porodnicí, někteří z nás už rozeseli potomky po světě a další dospělost už nás nezaskočí.

Přišla zajímavá chvíle v životě. V práci už jsme trochu za inventář a na naše místa se tlačí nebo natlačili mladší. Naše děti nás najednou už tolik nepotřebují, nechystáme svačiny do školy. S partnery se už známe tak, že bychom mohli jejich zvyky odrecitovat nazpaměť, anebo jsme jich už měli plné zuby a jsme zase volní jako ptáci. Občas třeba stěhovaví, občas zdomácnělí, kteří zapomněli létat a bezcílně se promenádují po podělaném dvorku.

Život se nám trochu mění do šeda. Někdy po večerech nás napadá, jestli má takovýhle život ještě smysl. Nejde to se mnou už vlastně jen pomalu z kopce? Možná právě tohle je onen syndrom přivíraných dveří.

Na to máme jediný slogan:
Ukončete nástup – dveře se OTVÍRAJÍ!

Přišel čas rozrazit dveře a zakřičet na lesy: Tady jsem JÁ, mám plnou hlavu nápadů a dost síly na to, abych je uskutečnil! Teprve teď na to mám čas!

Brejle by mohly být Vaší navigací otevřeným světem pro starší a pokročilé. Portál lidí znovu na startu! Svět se nám otvírá!

Nové starty nejsou záležitostí peněz, ale chuti poprat se o svou novou šanci. Nikdo nám jinou nenaservíruje. Musíme jí vyjít vstříc.

Říká se: Když chceš – hledáš cestu. Když nechceš – hledáš důvody. Pojďme hledat tu cestu k další pubertě, k několikátému dospívání.

Tyhle Brejle jsou Vaše. Mají místa pro deset milionů autorů. A nabízejí Vám vzrušené debaty, rozvážné moudro i tichá slova, co se říkají jen šeptem.

Udělejte si na Brejlích svůj koutek. Možná se Vám zlepší zrak…

Čekám na Vaše rady, články, komentáře. Udělejte si tady své druhé doma. Udělejte si tady útulno!

Jan Krůta (Jazzík)