Upíři

Sotva se narodíš, už jsou ti v patách
bankéři snů a prodavači iluzí,
velkovýrobci šťastných zítřků,
pojišťováci lásky, víry, naděje,
všichni ti neúprosní dobrodinci,
kterým jde pouze o tvé dobro,
kterým jde pouze o tvé štěstí,
kterým jde pouze o tvou spásu,
jdou po tobě jak šavlozubá smečka,
dokud tě neuštvou,
dokud tě nezkrotí,
a ty jim budeš otročit
den po dni a rok po roce,
až z tebe vyždímají všechnu lásku,
až z tebe vyždímají všechnu naději,
až z tebe vyždímají všechnu krev
jak upíři.

Komentáře

 1. wbgarden napsal(a)

  FURT DOKOLA

  Je to námět velmi
  tklivý
  svět nikdy nebyl
  spravedlivý

  Však vždy dobrák našel se
  co opravit ho chtěl
  a jak tak líbezně k nám
  pěl
  odkazů nechal
  přehršel

  A hřbitovy
  plné
  mladých
  těl….

  http://ateo.cz/f/images/m/marxism.jpg
  O vrazích z vólstrýtu příště….

 2. Holzelova napsal(a)

  Čtu to již poněkolikáté a jsem z toho jaksi rozpačitá. Přijde mi to příliš prvoplánové.

 3. Lex napsal(a)

  “A hřbitovy plné mladých těl…” zpívá básník. A aby se to nepletlo, doplní to fotografií, o jaká mladá těla se mu jedná.
  Nevím jistě, kdo je ten řezník na obrázku (Zdeněk Svěrák s parukou?), ale podle té “aplikované filosofie” si dovolím domýšlet, že to má být člověk, který v anketě BBC zvítězil jako největší myslitel minulého milénia. Pravda, ti Angláni jsou nějací divní, už čtyřista let nevědí nic o demokracii, patlají své páté přes deváté, dokonce i auty jezdí nesprávně vlevo. A Marxe místo českého řezníka z jatek v Písnici zvolí myslitelem. No nedali byste jim čtvrťák, podvraťákům té naši nejlepší z nejlepších ideologií mafiánského kapitalismu?
  No, ale když už je řeč o hřbitovech plných mladých těl, také něco přidám (asi to nebyly hřbitovy, kdo by se “s tím patlal”), i o tom “volstrýtu”, abych podpořil myšlenku básníka.
  Ale chce to náturu, dívat se na to. Protože to není montáž, koláž, to není legrace. Konec konců, jak nazvat člověka, který si ze smrti, z utrpení miliónů lidí dělá legraci…? http://www.youtube.com/watch?v=e75zOA1_qf4&feature=related

 4. wbgarden napsal(a)

  Holt už to tak na světe chodí, někdo je básník a někdo nájemnej propagčík neustále roznášející po internetu tisíckrát omleté iljičoviny.
  Pro velký úspěch přidám….

  FURT DOKOLA

  Marxík iljič kléma che
  a svět si zase
  popláče
  a pustí sobě trochu
  žilou
  když mudrlanti páchnou
  silou…

  Další jistě lidumil který způspbil utrpení milionů lidí pak zde. Docela sranda, že.
  http://ateo.cz/f/images/a/alternativa_.jpg

 5. Lex napsal(a)

  Holt tak už to je. Některé tisíckrát omleté “iljičoviny”, jako je americká genocida ve Vietnamu s vyhlazením My Lai a stovek dalších vesnic a osad, to je realita, která se „básníkům“ skládajícím takové „iljičoviny“, jako naposled, nehodí, páč je to „propaganda“.
  Tak aby té „propagandy“ nebylo málo, udělal jsem takový malý sumář (samozřejmě z internetu, jak jinak ). A to, co je tam napsáno, nekomentuji, abych nebyl oprávněně podezírán z propagandy. Je to jen soupis, výběr z agenturních zpráv o některých událostech ve světě od 2. ww, kde proběhly tzv. „mise“ USA armády (jak to zní neškodně – „mise“, ačkoliv po nich přímo, anebo v důsledku jejich akcí nastolených politických poměrů) přišly o život nebo byly zmrzačeny miliony lidí.
  Opakuji, záměrně nekomentuji, a také zdůrazňuji, že jde o soupis akcí agresivní politiky “dělových člunů” (gunboat disploacy) a následků, kde se angažovaly USA. Přivítal bych, kdyby někdo recipročně zveřejnil podobný soupis agresivních akcí z druhé strany tehdy bipolárně rozděleného světa.
  1947-49, Řecko. Komandos zasahuji a pomocí nich USA ovládají extrémní pravici v občanské válce.
  1948-54, Filipíny. Komandos jsou nasazeni když CIA vede válku proti Huk rebélii.
  1950, Puerto Rico. Komandos jsou nasazeni při potlačení revoluce snažící-se o nezávislost v Ponce.
  1951-53, Korea. Vojsko, námořnictvo a bombardování včetně vyhrožování atomovými zbraněmi. USA a Jižní Korea bojují s Severní Koreou a posléze i s Čínou aby to skončilo patem. Vyhrožování atomovou bombou v roce 1950 KLDR a v roce 1953 Číně. Dodnes tam mají USA základny a silnou vojenskou přítomnost. (do Iráku v 2003 nejsilnější mimo území USA)
  1953, Irán. Komandos pod režií CIA svrhávají demokratickou vládu v Iránu premiéra Mossadeqa a dosazují diktátora Shaha.
  1954, Guatemala. Operace komandos, bombardování, vyhrožování atomovými zbraněmi. CIA režíruje invazi když vláda Guatemaly znárodní pozemky USA firem, základny bombardérů v Nikaragui.
  1956, Egypt. Vyhrožování atomovými zbraněmi, nasazení vojska. Rusům je řečeno aby se drželi stranou Suezké krize. Vojáci následně evakuují zahraniční občany.
  1958, Libanon. Nasazení vojáků a námořníků, okupace Libanonu prý proti “rebelům”.
  1958, Panama. Jsou nasazeni vojáci USA, když protesty s pálením vlajky přerostou v konfrontaci.
  1960-75, Vietnam. Vojsko, námořníci, bombardování, vyhrožování atomovými zbraněmi. Boj proti rebelii v jižním Vietnamu a proti celému Severnímu Vietnamu. Odhad početu obětí kolísá mezi 1 a 4 milióny v této nejdelší válce USA. Vyhrožování atomovými zbraněmi v letech 1968 a 1969.
  1961, Kuba. Komandos operace, kdy CIA režírovala pokus o invazi v Zátoce Sviní. Masivní porážka.
  1962, Laos. Operace komandos. Vytvoření opoziční armády během partyzánské války.
  1964, Panama. Vojáci byli nasazeni v Panamě, když se obyvatelé domáhali předání průplavu dle smlouvy uzavřené při jeho budování do jejich rukou…
  1965, Indonésie. V operaci komandos byl zabit milion lidí (!), když CIA asistovala při vojenském převratu v zemi.
  1965-66, Dominikánská republika. Vojáci, bombardování a namořníci se vylodili během volební kampaně.
  1966-67, Guatemala. Operace komandos, zelené barety zasahují proti rebelům.
  1969-75, Kambodža. Bombardování, vojenská okupace a až dva miliony zabitých bombardováním, hladomorem a následujícím politickým chaosem.
  1970, Omán. Operace komandos když USA řídí “Iránskou” námořní invazi do Ománu.
  1971-73, Laos. Komandos operace a bombardování když USA řídí invazi Jižního Vietnamu do Laosu. Kobercové bombardování venkova.
  1973, Chile. Operace komandos zbavuje Chile zvoleného prezidenta s marxistickými názory. Diktátoz Augusto Pinochet dosazen.
  1975, Kambodža. Nasazeno vojsko, bombardování a pokus o vysvobození zajatých námořníků kteří už byli (!) předáni USA. 28 vojáků zemře při havárii jednoho z vrtulníků.
  1976-92, Angola. Operace komandos kdyz CIA podporuje Africké rebely.
  1981-92, El Salvádor. Operace komandos, nasazeni vojáci a vojenští poradci k přemožení povstání proti diktatuře podporované USA. Vojáci se zůčastnili boje o rukojmí.
  1981-90, Nikaragua. Operace komandos a námořnictva. CIA řídí invazi a pokládá miny v přístavech proti revoluci.
  1982-84, Libanon. Námořnictvo, bombardování a nasazení vojáků. Tito mají vypudit ze země OOP (Organizace pro Osvobození Palestiny) podpořit “domácí vládu”. Námořnictvo bombarduje pozice muslimů, ale kdyz jen jediný bombový útok na “Beirůtský Hilton” zabíjí 241 vojáků, tak se stahují.
  1983-84, Grenada. Vojáci a bombardování následuje čtyři roky po revoluci.
  1983-89, Honduras. Manévry vojáků pomáhají vytvořit základny poblíž hranic.
  1986, Libye. Bombardování a námořní údery pro svrhnutí nacionalistické vlády Kaddáfího.
  1987-88, Irán. Namořními akcemi a bombardováním vstupují USA otevřeně do konfliktu kdy Irák napadl Irán na straně Iráku.
  1989, Panama. Vojáci a bombardování nasazeno kvůli odstranění nacionalistického ražimu který, jak jinak, chtěl svůj Panamský kanál… 27 000 vojáků nasazeno, Noriega další uvězněni a cena je téměř tři tisíce obětí.
  1991, Kuwait. Namořní úder, bombardování a vojáci použiti k dosazení Kuwaitské královské rodiny zpět na trůn.
  1992-94, Somálsko. Vojáci, námořní síly a bombardování bylo použito USA když vedli okupaci pod záštitou OSN. Útoky byly vedeny hlavně proti Mogadishu klice.
  1993, Bosna. Leteckými údery a bombardováním vynucená bezletová zóna v občanské válce. Sestřeleny letadla a bombardováni Srbové.
  1994, Haiti. Vojáci a námořní blokáda jsou použiti proti vojenské vládě. Dosazuji zpět prezdenta Aristida, přetelského k USA, tři roky po puči.
  1998, Sůdán. Útok střelami s plochou dráhou letu na zdravotnickou továrnu, která měla údajně být “teroristickou” továrnou na výrobu nervového plynu.
  1998, Afghánistán. Útok střelami s plochou dráhou letu na bývalé CIA výcvikové tábory pro Islámské radikály, kteří byli údajně strůjci útoků na abmasády USA v Tanzánii a Keňi.
  1998, Irák. Čtyři dny intenzivního bombardování a útoků střelami s plochou dráhou letu poté, co byly údajně zbrojní inspekci kladeny překážky ze strany Iráku.
  1999, Jugoslávie. Bombardování a útoky střelami s plochou dráhou letu. Silné údery USA pod hlavičkou NATO poté, co se Srbové odmítli stáhnout ze svého území v Kosově. NATO následně okupuje Kosovo.
  2001, Afghánistán. Vojáci, bombardování a útoky střelami s plochou dráhou letu v masivní akci na svrhnutí vlády Talibanu a hon na Al Kaida bojovníky. Instalován Karzaiho režim. Střety se také odehrály na hranicích s v sousedním Pákistánu.
  2003, Irák. Vojáci, bombardování, útoky střelami s plochou dráhou letu v této druhé válce v zálivu odstartovalo změnu režimu v Baghdádu a občanskou válku. Spojené státy spolu s Anglií a Austrálií zaútočili z Kuwaitu, dalších států v zálivu a i z Evropských a Amerických vojenských základen na Irák. Více než milión mrvých.
  2007, Somálsko. Bombardování údajných Al Kaida členů (Svaz islámských soudů) na útěku, poražených Etiopskou armádou a jinou militantní Somálskou skupinou, instalování nové pro-USA vlády.

  PS
  Nevím, kdo má být tím “placeným propagčíkem”, ale vím, kdo jim byl za bolševika. Ale už to tu jednou bylo a nebudu to znovu vzpomínat, protože se to na Brejlích nehodí.

  PPS
  Pane Krůto, nerad, ale “básník” s tím přišel (no, přišel, on to mele furt), a já nepatřím k těm, kdo by rukavici nechali ležet.
  Nicméně, v dalších jeho útocích ho budu znovu už jen ignorovat. Takže tentokrát “za město” nepůjdu.

 6. wbgarden napsal(a)

  Bómba, tak nám to tady bylo nakopírováno do mrtě tak, jak to propagččíči dostávají direkt z ústředního komitétu. A je vymalováno, co dodat, že. Oko jetě snad vidí….
  Jinak mám takový drobný pocit, že jsem svým dílkem reagoval pouze na jiné tu dílko, a kdosi se tu s třídního hlediska – jak se to na brejlích přece nehodí, okamžitě začal po sockomácky spravedlivě jistě natřásat.
  Ještě jedna drobnost, já si autsajdrů zásadně nevšímám, i když velmi dobře vím, že mé repliky tyto narudlé moralisty pravidelně přivádějí do pomykova. Dobře jim tak. Ostatně je to zde vidět přímo exemplárně.
  Tož tak před setměním, budu večer…
  http://ateo.cz/f/images/z/zena-za-pultem.jpg

Napsat komentář